0
2
3

Shaqiri bohaterem Liverpoolu. Wygrana w "bitwie o Anglię"

W meczu na szczycie ligi angielskiej Liverpool wygrał z Manchesterem United 3:1 (1:1). Bohaterem meczu był Xherdan Shaqiri, który w kilka minut przechylił szalę zwycięstwa na stronę The Reds...
Xherdan Shaqiri, Roberto Firmino i Georginio Wijnaldum (fot. Getty Images)

Koniec serii Arsenalu. Wysoka nota Bednarka

Warto wiedzieć:
Liverpool – do spotkania z United – stracił w tym sezonie Premier League tylko gola na Anfield. Podstawową siłą zespołu Kloppa był więc nie atak, ale defensywa.

Bohater meczu: Xherdan Shaqiri
Wszedł na murawę dopiero w 70. minucie, ale to wystarczyło, aby w pojedynkę rozstrzygnął o losach zwycięstwa. Zadał United dwa decydujące ciosy, które sprawiły, że Liverpool po siedemnastu kolejkach Premier League nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Marcus Rashford (fot. Getty Images) Jak padły bramki?
1:0 (24') – wszystko zaczęło się od kapitalnego podania Fabinho. Brazylijczyk doskonale zgrał się w czasie z Sadio Mane, który przyjął sobie piłkę klatką piersiową w polu karnym i kopnął do siatki. David De Gea nie miał szans na udaną obronę.
1:1 (33') – Jesse Lingard skorzystał na błędzie Alissona Beckera. Brazylijczyk "wypluł" piłkę po próbie przecięcia dośrodkowania wprost pod nogi Anglika, a ten błyskawicznie skierował ją do bramki Liverpoolu.
2:1 (73') – Shaqiri w zaledwie trzy minuty po pojawieniu się na boisku pokonał De Geę. Szwajcar kopnął mocno, prawą nogą, po tym jak piłka potoczyła się w jego stronę po obronie Hiszpana. Ostatecznie obił poprzeczkę, ale futbolówka przekroczyła linię bramkową.
3:1 (80') – Shaqiri ponownie pokonał De Geę, ale tym razem pomógł mu obrońca United Eric Bailly. Po uderzeniu Szwajcara piłka odbiła się od Iworyjczyka, myląc bramkarza United.