tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Serbki na drodze Polek w barażach o MŚ 2019. Krowicki: szybka okazja do rewanżu za ME

Serbskie piłkarki ręczne, z którymi reprezentantki Polski mierzyły się przed kilkunastoma dniami w trakcie mistrzostw Europy we Francji, będą rywalkami biało-czerwonych w dwumeczu eliminacji mistrzostw świata 2019. – Trafiliśmy na silny zespół, który jednak doskonale znamy – stwierdził po losowaniu trener polskiej kadry, Leszek Krowicki.
Leszek Krowicki (fot. Getty)

Trzy lata i trzy klęski Leszka Krowickiego z reprezentacją Polski.
Czy to czas na zmiany?

Polki eliminacyjnego rywala poznały w sobotę, ale o tym, że trafią na jedną z czołowych drużyn Europy, wiedziały już wcześniej. Wszystko przez słaby występ na mistrzostwach we Francji i odpadnięcie już w pierwszej fazie turnieju. Tam biało-czerwone doznały trzech porażek w trzech meczach.

Piłka ręczna, ME kobiet, gr. A: Polska – Serbia [SKRÓT] Jedną z nich była przegrana 26:33 z Serbkami. To był pierwszy mecz obu zespołów na mistrzostwach. Polki dobrze zaczęły spotkanie – do przerwy prowadziły nawet 14:13, ale w drugiej połowie całkowicie oddały rywalkom pole.

Musimy wyeliminować błędy, które popełniliśmy w tamtym meczu – podkreślił w rozmowie z oficjalnym serwisem Związku Piłki Ręcznej w Polsce Krowicki. – W drugiej połowie oddaliśmy inicjatywę rywalkom. Teraz nadarzy się szybka okazja do rewanżu – dodał.

Eliminacyjny dwumecz zaplanowany został na przełom maja i czerwca przyszłego roku. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Serbii, rewanż – w Polsce. – To będzie naszym atutem – uważa Krowicki. – Wiem, że jest w Polsce kilka hal, gdzie możemy liczyć na duże wsparcie naszych kibiców – zakończył.

Przyszłoroczne eliminacje to dla Polek ostatnia szansa na wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej. Do tego potrzebują jednak nie tylko awansu na mistrzostwa w Japonii, ale i dobrego wyniku osiągniętego na tej imprezie.

ME 2018 piłkarek ręcznych. Karolina Kudłacz-Gloc: w końcówce było nierówne sędziowanie [WYWIAD] Na ponad pół roku przed dwumeczem z Serbią trudno wyrokować jak będzie wyglądał skład biało-czerwonych, lecz pewne jest, że względem mistrzostw we Francji w zespole dojdzie do kilku zmian. Po turnieju z gry w drużynie narodowej zrezygnowały Kinga Grzyb [więcej TUTAJ] i Sylwia Lisewska [więcej TUTAJ], a na pytanie o dalsze występy nie potrafiła odpowiedzieć kapitan kadry, Karolina Kudłacz-Gloc. – Nie wiem, czy nie czeka nas przebudowa. Jest parę zawodniczek dość starszych, doświadczonych, które zostawiają coś więcej w domu [rodzinę, dziecko – wyj. red.]. To musi się opłacaćdwuznacznie stwierdziła w rozmowie z Sylwią Michałowską z TVP Sport.

Polki mistrzostwa Europy we Francji zakończyły na 14. pozycji. Po raz trzeci za kadencji Krowickiego odpadły z rywalizacji na imprezie mistrzowskiej już w pierwszej fazie.

Witajcie w krainie, gdzie piłka ręczna ginie. "Ci ludzie rozwalają nasz sport od lat. Trzeba zmian w ZPRP!"

Czytaj więcej:
ME kobiet: do trzech razy sztuka! Francuzki mistrzyniami Europy [RELACJA]
"Messi żeńskiej piłki ręcznej" z tytułem MVP mistrzostw we Francji
ME kobiet: cztery medale w trzy lata. Holenderki trzecią drużyną Euro [RELACJA]

Podsumowanie występu Polek na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej [WIDEO]

podobne informacje

ME 2018 piłkarek ręcznych. Monika Stachowska: na mistrzostwach Europy nie ma miejsca na porażki [WYWIAD]

"Trening sprawdzający" przed ME. Polska – Hiszpania w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji [transmisja]

ME 2018 piłkarek ręcznych. Leszek Krowicki zdecydował. Znamy skład reprezentacji Polski na Euro

Reprezentantki Polski piszą do ministra. Klub z Gdyni zalega im wypłaty, choć dostał ponad dwa miliony złotych