"Messi przyspieszył święta". Argentyńczyk goni Cristiano Ronaldo

Lionel Messi popisał się trzema golami w wygranym przez Barcelonę 5:0 wyjazdowym meczu z Levante w hiszpańskiej ekstraklasie. Tym samym Argentyńczyk jest już coraz bliżej Cristiano Ronaldo pod względem liczby ustrzelonych hat-tricków w La Liga.
Leo Messi (fot. Getty Images)

Historyczna bramka Ronaldo. 5000 goli Juventusu [wideo]

W niedzielny wieczór w Walencji Argentyńczyk zagrał koncertowo. Oprócz trzech goli, strzelonych między 43. a 60. minutą, zaliczył dwie asysty. To po jego akcji i precyzyjnym podaniu Luis Suarez zdobył w 35. minucie pokonał bramkarza. Messi, lider klasyfikacji strzelców Primera Division z dorobkiem 14 goli, podawał piłkę również Gerardowi Pique, który w 88. minucie po przebiegnięciu całego boiska ustalił wynik.

"Messi przyspieszył święta" – napisała tuż po spotkaniu "Marca". "Robi to, co chce" – stwierdzili natomiast dziennikarze "L'Esportiu", którzy byli pod ogromnym wrażeniem łatwości, z jaką wychowanek La Masii poruszał się po boisku, mijał rywali i pokonywał bramkarza.

"Władca LaLigi" – tak natomiast wydanie zatytułował kataloński "Sport".

To pierwszy hat-trick Messiego w tym sezonie La Liga, a 31. w karierze. Lepszy pod tym względem w historii hiszpańskiej ekstraklasy jest tylko Portugalczyk Cristiano Ronaldo, który do lata tego roku w barwach Realu Madryt odnotował 34 występy z dorobkiem co najmniej trzech trafień.