Grali kadrowicze: świetny weekend napastników

Miniony weekend stał pod znakiem świetnych występów polskich napastników. Gole strzelali bowiem Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek. Błysnęli też zawodnicy odpowiedzialni za to, by ich drużyny nie traciły bramek – Łukasz Fabiański i Marcin Kamiński.
Marcin Kamiński, Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Eliminacje Euro 2020: na tych piłkarzy rywali trzeba szczególnie uważać

Jerzy Brzęczek będzie miał wiosną spory ból głowy. Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie spodziewał się chyba, że aż trzech polskich napastników grających w czołowych ligach Europy będzie w tak znakomitej formie. Jesienią regularnie błyszczą bowiem Lewandowski, Milik i Piątek, którzy wysoką dyspozycję potwierdzili w weekend.

Kolejną porażkę w tym sezonie poniosło Monaco, a zespołowi Thierry'ego Henry'ego nie pomógł Kamil Glik. Bardzo dobrze zagrał za to Kamiński, który trafił nawet do jedenastki kolejki "Kickera".

Dobrze spisali się również skrzydłowi reprezentacji Polski. Kamil Grosicki zaliczył asystę na zapleczu Premier League, a Damian Kądzior zdobył zwycięską bramkę w starciu Dinama Zagrzeb z Hajdukiem Split.

BRAMKARZE
Łukasz Fabiański (West Ham United) – 90 minut w meczu z Fulham (2:0), ocena SkySports: 7 (skala 1-10)
Łukasz Skorupski (Bologna) – mecz z Milanem we wtorek
Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) – na ławce w meczu z Torino (1:0)

Kamil Glik (fot. Getty Images) OBROŃCY
Jan Bednarek (Southampton) – 90 minut w meczu z Arsenalem (3:2), ocena Sky Sports: 7 (skala 1-10)
Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) – pauzował po czerwonej kartce
Thiago Cionek (SPAL) – 3 minuty w meczu z Chievo (0:0)
Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut w meczu z Lyonem (0:3)
Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Piastem Gliwice (2:0)
Marcin Kamiński (Fortuna Duesseldorf) – 90 minut i asysta w meczu z SC Freiburg (2:0), ocena "Kickera": 2,5, miejsce w jedenastce kolejki
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – przerwa zimowa w lidze ukraińskiej
Hubert Matynia (Pogoń Szczecin) – 90 minut w meczu z Cracovią (1:2), ocena "Przeglądu Sportowego": 5
Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) – 90 minut w meczu z Leeds (0:1)
Rafał Pietrzak (Wisła Kraków) – minuta w meczu z Wisłą Płock (2:1)

Karol Linetty (fot. Getty Images) POMOCNICY
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – poza kadrą na mecz Nuernberg (2:0)
Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok) – 90 minut w meczu z Zagłębiem Lubin (0:4)
Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – 87 minut i żółta kartka w meczu z Dunaw Ruse (2:0)
Kamil Grosicki (Hull City) – 74 minuty i asysta w meczu z Brentford (2:0)
Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – 90 minut i gol w meczu z Hajdukiem Split (1:0)
Mateusz Klich (Leeds United) – 90 minut w wygranym meczu z Bolton Wanderers (1:0)
Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) – przerwa zimowa w lidze rosyjskiej
Damian Szymański (Wisła Płock) – 90 minut w meczu z Wisłą Kraków (1:2)
Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Parmą (2:0), ocena "Tuttomercatoweb": 6,5 (skala 1-10)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – 90 minut w meczu z Cagliari (1:0), ocena "Tuttomercatoweb": 6

Arkadiusz Milik (fot. Getty Images) NAPASTNICY
Adam Buksa (Pogoń Szczecin) – poza kadrą na mecz z Cracovią (1:2) z powodu kontuzji
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 90 minut i gol w meczu z Hannoverem, ocena "Kickera": 3,5
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – 90 minut i gol w meczu z Cagliari (1:0), ocena "Tuttomercatoweb": 8
Krzysztof Piątek (Genoa CFC) – 90 minut i gol w meczu z Romą (2:3), ocena "Tuttomercatoweb": 6,5
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) – 23 minuty w meczu ze SPAL, ocena "Tuttomercatoweb": 5,5
Dawid Kownacki (Sampdoria) – minuta w meczu z Parmą (2:0)