tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Robert Kubica: gdybym był szefem zespołu, miałbym obawy przed zatrudnieniem siebie

W wywiadzie udzielonym portalowi Motorsport.com Robert Kubica przyznał, że doskonale rozumie, dlaczego jego powrotowi towarzyszy mnóstwo wątpliwości. Polak zapewnił jednak, że niedługo udowodni wszystkim niedowiarkom, że nic nie jest niemożliwe.
Robert Kubica (fot.GettyImages)

Kalendarz Formuły 1 na sezon 2019 potwierdzony. Kubica zacznie w Australii

Przez lata ludzie nie mogli uwierzyć, że mogę tego dokonać – powiedział Kubica, podkreślając zrozumienie dla tych wątpliwości. – Akceptuję taki stan rzeczy. Gdybym był szefem zespołu, również miałbym wątpliwości. Po prostu poczekajcie i zobaczycie.

Kierowca dodał, że przedstawił swoim przełożonym sprawę jasno na początku współpracy z Williamsem. – To był bardzo owocny czas. Pamiętam, że powiedziałem: "Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, nie powinniśmy tego robić. Wiem, że gdy tylko nadejdą trudne momenty, najłatwiej będzie zrzucić winę na moją rękę. Chcę być wiedzieć, że macie pewność, że dam radę".

Ważne dla Kubicy było również poczucie, że cały zespół w niego wierzy. – Przede wszystkim ważne było, żebym sam wiedział, że jestem przygotowany. Ale musiałem też wiedzieć, że nikt w zespole nie ma co do tego wątpliwości.

Krakowianin powiedział, że gdyby nie uważał, że będzie w stanie rywalizować z resztą stawki, nie wróciłby do Formuły 1. – To naturalne, że ludzie zastanawiają się nad moimi ograniczeniami. Ale szefowie Williamsa zobaczyli, jaką pracę wykonałem przez ostatnie 16 czy 18 miesięcy, zaczynając od testów w starym bolidzie Renault. Pokazałem im, że dam radę.

Kubica wciąż może wiele. Jego przypadek to nie wyjątek

podobne informacje

Formuła 1: w lutym pierwsze testy Roberta Kubicy w Barcelonie

Williams zachwycony Robertem Kubicą. "Wszyscy go kochają"

Kubica o powrocie do Formuły 1: cel jest jeden...

Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport o Ekstraklasie, Kubicy i Radwańskiej