tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Skoki: mistrzostwa Polski 26 grudnia w TVP [transmisja]

Gdzie obejrzeć skoki przed Turniejem Czterech Skoczni? Zapraszamy na mistrzostwa Polski w Zakopanem, które odbędą się drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia (26.12). Transmisja w TVP 1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji TVP Sport.
Kamil Stoch (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Ostatnie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich przed Wigilią i pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni dzieli w 2018 roku aż czternaście dni. Spragnieni rywalizacji kibice będą mieli jednak jedną okazję, aby zobaczyć w tym czasie najlepszych polskich skoczków. Kamil Stoch i spółka wystąpią w krajowych mistrzostwach.

Gospodarzem zmagań będzie Wielka Krokiew imienia Stanisława Marusarza w Zakopanem. Tytułu bronić będzie Stefan Hula, który nieco niespodziewanie wygrał zeszłoroczny czempionat, wyprzedzając Piotra Żyłę i Stocha. Jedenaście dni później ten ostatni został zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni i jako drugi zawodnik w historii wygrał wszystkie konkursy jednej edycji.

W tym roku Stoch ma szansę na siódmy tytuł mistrza kraju. Jego najgroźniejszym rywalem powinien być wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Żyła. Dalekie skoki w Engelbergu pokazał też jednak inny Polak. Warto też pamiętać, że to właśnie Dawid Kubacki w 2018 roku wywalczył złoto na letnim czempionacie kraju.

Najwięcej triumfów w mistrzostwach Polski ma Adam Małysz. W jego dorobku – jeśli liczyć tylko zimowe konkursy – jest 28 medali, w tym 21 złotych. Stoch ma szansę na 17. "krążek" na śniegu, czym zrównałby się z drugim pod tym względem w historii Piotrem Fijasem.

Kto wygra TCS 2018/19? Sonda w Engelbergu