tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wisła Kraków może mieć inwestora. Będzie oficjalny komunikat

Wisła Kraków jest na granicy upadku z powodu zadłużenia. Klub należy do Towarzystwa Sportowego "Wisła" Kraków, które usilnie poszukuje inwestora. Możliwe, że wreszcie go znalazło.
Wisła Kraków (Fot. Getty)

Wisła Kraków straciła snajpera. Przenosi się do MLS

"Przedstawiciele zarządu TS "Wisła" Kraków odbyli spotkanie z potencjalnymi inwestorami. Oficjalny komunikat zostanie przekazany jutro po uzgodnieniu jego treści z drugą stroną" – poinformowało we wtorek na Twitterze towarzystwo.


O możliwości wejścia do klubu poważnego inwestora mówił już w poniedziałek w rozmowie z TVP Sport Tomasz Kłos. Niedawno jednak Białą Gwiazdę chciało przejąć czterech małopolskich biznesmenów, ale po zapoznaniu się z wynikami audytu zrezygnowali.

Raport z audytu nie został opublikowany, ale długi klubu szacowane są na kilkadziesiąt milionów złotych. Zawodnicy od miesięcy nie otrzymują pensji i w każdej chwili mogą złożyć wniosek do PZPN o wypłatę zaległości. W tym momencie to niemożliwe, co byłoby równoznaczne z rozwiązaniem kontraktów.

Pomimo tego piłkarze spisują się nadspodziewanie dobrze. W ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy ograli Wisłę Płock i zajmują siódme miejsce w tabeli.

Wisła? Jest na horyzoncie poważny inwestor

podobne informacje

Boniek: licencja Wisły Kraków na grę w Lotto Ekstraklasie zostanie odwieszona

Martin Kostal odchodzi z Wisły Kraków

Zoran Arsenić przeszedł do Jagiellonii Białystok

Do piłkarzy Wisły Kraków docierają już przelewy