tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Michael Jordan w czołówce najbogatszych amerykańskich celebrytów

Legendarny amerykański koszykarz Michael Jordan jest czwarty na liście najbogatszych celebrytów w USA i jednocześnie najbardziej majętnym sportowcem – wynika z rankingu opublikowanego przez magazyn "Forbes". Jego majątek oszacowano na 1,7 miliarda dolarów.
Michael Jordan (fot. Getty Images)

W pierwszej dziesiątce, oprócz Jordana, sześciokrotnego mistrza NBA z Chicago Bulls (1991-1993, 1996-1998), a obecnie większościowego właściciela zespołu NBA Charlotte Hornets, jest jeszcze tylko jeden sportowiec. To golfista Tiger Woods (ex aequo 9. lokata, 800 mln. dol.) Dwa lata temu "Forbes" szacował jego majątek na.. 1,6 mld. dol.

Natomiast Jordan, złoty medalista igrzysk w 1984 r. i 1992 r., w ostatnim roku zwiększył majątek o 400 mln dol. netto. Jego udziały w Charlotte szacowane są na 800 mln dolarów.

Liderem listy jest producent filmowy, reżyser i scenarzysta George Lucas, któremu sławę i pieniądze przyniosły przede wszystkim "Gwiezdne wojny". Majątek 74-latka, filantropa, oszacowano na 5,4 mld dol. Drugi jest reżyser Steven Spielberg (3,7 mld. dol), a trzecia dziennikarka Oprah Winfrey (2,8 mld dol.).

podobne informacje

Luka Modrić zakończył dominację Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Oto najciekawsze serie triumfów w świecie sportu

NBA: kolekcjonerska karta z autografem Jordana za ponad 94 tys. dol.

Michael Jordan zainwestuje 26 milionów w Team Liquid

Jordan przekazał miliony dolarów dla poszkodowanych przez huragan