0
2
3

Ligue 1: AS Monaco – Guingamp. Porażka drużyny Glika w starciu na samym dnie

Kamil Glik zagrał od pierwszej minuty w składzie AS Monaco w meczu 18. kolejki z Guingamp. Polak nie będzie dobrze wspominał tego meczu. Monaco przegrało u siebie z ostatnią drużyną w tabeli 0:2 (0:0).
Kamil Glik z AS Monaco (fot. Getty)

Paris Saint-Germain nie potrzebuje Neymara. Napastnik już na wakacjach

W pierwszej połowie praktycznie nic się nie działo w meczu na obiekcie Stade Louis II. W ciągu 45 minut oddano tylko jeden celny strzał.

Dopiero w drugiej części gry kibice doczekali się bramek. Ku rozpaczy miejscowych kibiców były to gole zdobywane przez gości. Najpierw w 68. minucie do siatki gospodarzy trafił Marcus Thuram. 21-letni francuski napastnik po kilkudziesięciu metrowym rajdzie minął Diego Benaglio i wbił piłkę do pustej bramki. Następnie w 75. minucie wynik podwyższył Nolan Roux po akcji z Ludovicem Blasem.

Porażka z czerwoną latarnią Ligue 1 oznacza, że Monaco z 13 punktami jest wciąż na przedostatnim miejscu w tabeli. Guingamp zbliżyło się do drużyny Thierry'ego Henry'ego na zaledwie dwa punkty różnicy.

W pozostałych spotkaniach warto odnotować zwycięstwo Paris Saint-Germain z Nantes 1:0 (0:0) po golu Kyliana Mbappe. Zespół z Paryża pozostaje niekwestionowanym liderem ligi francuskiej.