tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Oto rywal Artura Szpilki? Zemsta sprzed lat. "Prawie połamał mi żebra"

Amerykanin Eric Molina zgłosił gotowość do walki z Arturem Szpilką w przyszłym roku w Polsce. Do konfrontacji z "Drummer Boyem", który w 2016 roku znokautował Tomasza Adamka, pali się również sam "Szpila". – Wciąż ma w świecie wagi ciężkiej rozpoznawalne nazwisko. Na sparingu potłukł mi żebra – opowiada w rozmowie ze SPORT.TVP.PL mańkut pochodzący z Wieliczki. To byłaby słodka zemsta czy koszmar Polaków?
Tomasz Adamek [L] w starciu z Erikiem Moliną [P] (fot. PAP)

JOSHUA ZNOKAUTOWANY PRZEZ... KIBICÓW

O Molinie zrobiło się głośno, gdy przyleciał do Krakowa na bój z Adamkiem. Polak był faworytem i do dziesiątej rundy kontrolował wydarzenia w ringu. Wtedy zawodnik z Teksasu wyprowadził potężny prawy sierpowy, po którym "Góral" osunął się na matę ringu i został zastopowany przez sędziego ringowego. Szpilka wypunktował Adamka w 2014.

Chęć do zmierzenia się jest obustronna. Przede wszystkim chciałbym z nim boksować, bo pokonał Adamka. Poza tym, wcześniej już zgłaszał się do rywalizacji ze mną. Obydwaj mamy siłę, więc dlaczego nie? Molina wciąż ma w świecie wagi ciężkiej rozpoznawalne nazwisko – powiedział Szpilka.

Molina dwukrotnie bił się o mistrzostwo świata królewskiej kategorii wagowej. Przegrał przez nokaut z Deontayem Wilderem i Anthonym Joshuą, ale z tym pierwszym miał swój moment.

Wybuchające bomby i lewitujące piłeczki. Siła... umysłu Artura Szpilki
Tego jeszcze nie widzieliście! Odprawa sędziego w szatni Artura Szpilki
Krok w krok za Szpilką. Kulisy walki z Wachem

Wciąż jest niebezpieczny, z nim między linami byłoby ryzyko. Fajna walka do kibica, a dla mnie ciężka przeprawa, bo Amerykanin jest bardzo mądrym pięściarzem, ciężkim do boksowania. W ewentualnej walce na pewno musiałbym uważać na jego siłę. Jego największym atutem jest brak schematyczności. Wbrew pozorom boksuje w inteligentny sposób, nie daje sobie zrobić krzywdy. Z silnym Joshuą nie miał nic do powiedzenia, ale z Wilderem miał swój moment. Po jednym z ciosów pod mistrzem świata ugięły się przecież nogi – wspomina.

Co ciekawe, obaj panowie mieli okazję do sprawdzenia swoich możliwości. Teksańczyk pomagał Szpilce w przygotowaniach do jego mistrzowskiej szansy z Wilderem (Szpilka przegrał przez KO w 9. starciu).

Sparowałem z nim przed pojedynkiem z Wilderem, potłukł mi mocno doły. Na początku myślałem nawet, że mam złamane żebra, ale okazało się, że są "tylko" zbite. Przez dwa tygodnie nie mogłem spać na jednym boku. Dobrze bije na korpus. W starciu z Adamkiem siedziałem przy samym ringu i widziałem, jak te ciosy robiły wrażenie. Jeśli myślę o dalszej karierze w wadze ciężkiej, to z Moliną muszę wygrać.

Boks, Gala Premier Boxing Champions (walka Jermall Charlo – Korobow) [wideo]
Gala boksu zawodowego w Manchesterze. Josh Warrington – Carl Frampton. Wymiana ciosów do ostatniego gongu [WIDEO]
Gala Premier Boxing Champions: efektowny nokaut Breazeale'a

Jakim rezultatem, Waszym zdaniem, zakończyłaby się potyczka Szpilki z Moliną? Czekamy na głosy w sondzie oraz opinie w komentarzach!

Jakim rezultatem zakończyłaby się walka Szpilka vs Molina?
Jakim rezultatem zakończyłaby się walka Szpilka vs Molina?
  • 64.1%Zwycięstwo Moliny przez nokaut
  • 5.8%Zwycięstwo Moliny na punkty
  • 9.6%Zwycięstwo Szpilki przez nokaut
  • 20.5%Zwycięstwo Szpilki na punkty

podobne informacje

Zdumiewające informacje. Wielkie serce Fury'ego

Szpilka poznał nowego trenera. Wymowny komentarz "Szpili"

Fortuna za walkę. Joshua rozbije amerykański bank

Tyson Fury wspiera niepełnosprawnych sportowców