tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kamil Wilczek przedłużył kontrakt z Broendby. "To właściwa decyzja"

Trzykrotny reprezentant Polski Kamil Wilczek przedłużył kontrakt z Broendby IF – poinformował w piątek klub z przedmieść Kopenhagi. Nowa umowa prawie 31-letniego piłkarza ma obowiązywać do czerwca 2021 roku. Obecna wygasała na koniec sezonu.
Kamil Wilczek (fot. Getty Images)

Wilczek: kadra? Nawałka chociaż mnie powoływał...

To właściwa decyzja, zarówno pod względem sportowym, jak i rodzinnym. Wspólnie z żoną i dziećmi czujemy się tu jak w domu – powiedział Wilczek, cytowany na stronie klubu.

Polski napastnik w tym sezonie duńskiej ekstraklasy zdobył 13 bramek. Jego zespół po 20 kolejkach zajmuje trzecie miejsce.

Kamil gra tutaj od trzech lat i udowodnił, że jest topowym napastnikiem duńskiej Superligi. Jest bardzo pracowity, ma nieposkromioną umiejętność szukania okazji i strzelania bramek, bez względu na to, w jakiej znajduje się sytuacji. Dlatego cieszymy się, że osiągnęliśmy porozumienie w sprawie przedłużenia jego obecnej umowy – powiedział dyrektor sportowy Broendby Troels Bech.

Urodzony 14 stycznia 1988 roku Wilczek był królem strzelców polskiej ekstraklasy w sezonie 2014/15, wówczas w barwach Piasta Gliwice. Wkrótce potem przeniósł się do włoskiego Carpi, ale tam nie wywalczył na stałe miejsca w składzie.

W styczniu 2016 roku trafił do Broendby IF, gdzie spisuje się bardzo dobrze. Łącznie w 92 ligowych meczach tego zespołu zdobył 46 bramek.

podobne informacje

Kamil Wilczek: kadra? Nawałka chociaż mnie powoływał...

Najskuteczniejsi Polacy: Krzysztof Piątek blisko Roberta Lewandowskiego

Ważne wyróżnienie dla Polaka. "Wiele dla mnie znaczy"

Wygrana Broendby, dwunasty gol Kamila Wilczka w duńskiej ekstraklasie