tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Drugi po Cristiano Ronaldo. Ogromne pieniądze dla Walijczyka w Juventusie

Zimowe okienko transferowe otworzyło się przed kilkoma dniami. Zawodnicy, których kontrakt wygasa w czerwcu 2019 roku, mogą negocjować z potencjalnymi nowymi pracodawcami. Do tego grona zalicza się Aaron Ramsey z Arsenalu, który porozumiał się z Juventusem i za kilka miesięcy trafi do Włoch...
Aaron Ramsey (fot. Getty Images)

"Zapadła cisza...". Cristiano Ronaldo zaoferowany SSC Napoli

Według telewizji Mediaset Walijczyk podpisał z Juventusem umowę przedwstępną, w której zobowiązał się, że od lipca będzie zawodnikiem Juventusu. Ramsey przez niemal całą profesjonalną karierę był zawodnikiem Arsenalu, do którego trafił w 2008 roku.

28-letni piłkarz ma inkasować drugą najwyższą wypłatę w Juventusie po Cristiano Ronaldo. Według Mediaset Walijczyk będzie zarabiać aż 145 tysięcy funtów tygodniowo (Portugalczyk dostaje 510 tysięcy za tydzień, a Wojciech Szczęsny 70 tysięcy), a do Juventusu trafi na cztery sezony.

O usługi pomocnika starał się też AC Milan, ostatecznie padło jednak nie na klub z Lombardii, ale z Piemontu. Juventus nie zapłaci Arsenalowi za Ramseya, bo w czerwcu 2019 roku wygasa jego kontrakt, do Turynu trafia więc na zasadzie wolnego transferu.

Rafał Patyra: Kamil Grosicki powinien zostać w Hull City