Znamy wyniki plebiscytu na Sportowca Roku. Bartosz Kurek lepszy od Kamila Stocha

MVP mistrzostw świata siatkarzy został zwycięzcą 84. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski 2018 Roku. Bartosz Kurek wyprzedził Kamila Stocha oraz Michała Kubiaka.
Kamil Stoch i Bartosz Kurek (fot. Getty Images)

PLEBISCYT #SPORTOWIEC2018: WYBRALIŚCIE NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW MINIONEGO ROKU

Kurek zaprezentował się kapitalnie podczas najważniejszej siatkarskiej imprezy sezonu. Polacy obronili tytuł, a siatkarz ONICO Warszawa został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju we Włoszech i Bułgarii. Wśród wyróżnionych znalazł się także Kubiak (najlepszy przyjmując), który zajął trzecie miejsce w plebiscycie.

Stoch w 2018 roku wywalczył z kolei złoto i brąz igrzysk w Pjongczangu, wygrał Turniej Czterech Skoczni, sięgnął po Kryształową Kulę, srebro mistrzostw świata w lotach oraz triumfował w Raw Air, Planica 7 i Willingen Five. Reasumując nasz reprezentant zdominował poprzedni sezon rywalizacji skoczków.

84. PLEBISCYT NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA POLSKI 2018 ROKU:
1. Bartosz Kurek (siatkówka)
2. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
3. Michał Kubiak (siatkówka)
4. Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka)
5. Adam Kszczot (lekkoatletyka)
6. Bartosz Zmarzlik (żużel)
7. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
8. Andrzej Bargiel (narciarstwo ekstremalne)
9. Robert Lewandowski (piłka nożna)
10. Michał Haratyk (lekkoatletyka)

POZOSTAŁE WYRÓŻNIENIA:
Drużyna roku: reprezentacja siatkarzy
Trenerzy roku: Vital Heynen, selekcjoner reprezentacji siatkarzy oraz Stefan Horngacher, trener reprezentacji skoczków narciarskich
Sportowiec niepełnosprawny roku: Igor Sikorski (narciarstwo ekstremalne)
Wyczyn roku: Adam Bielecki, Denis Urubko, Piotr Tomala, Jarosław Botor (akcja ratunkowa na Nanga Parbat)

Mazurek Dąbrowskiego dla Kamila Stocha. Zobacz ceremonię medalową!
Polska brązowa drużyna: jesteśmy szczęśliwi!
Bartosz Kurek kończy finał – Polacy mistrzami świata! [komentarz Piotra Dębowskiego]
MŚ 2018. Bartosz Kurek: od początku wiedziałem, że wiele osiągniemy
Kapitalny finisz Święty-Ersetic. Polka mistrzynią Europy!
Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy. Sztafeta 4x400m kobiet (finał): Polki ze złotym medalem