17 Eric Choupo-Moting
34 Kevin Rimane 63'
1 Gianluigi Buffon

Puchar Francji: Paris Saint-Germain bezlitosne dla piątoligowców

Zespół Paris Saint-Germain w 1/32 finału Pucharu Francji zmierzył się na wyjeździe z GSI Pontivy. Drużyna Thomasa Tuchela pokonała rywali 4:0 (1:0).
Piłkarze Paris Saint-Germain (fot. Getty)

Adrien Rabiot trafi do Barcelony. Wielka pensja dla Francuza

Jak można się było spodziewać – mistrzowie Francji mieli wyraźną przewagę w tym spotkaniu. W końcu ich rywale to drużyna, grająca w Championnat National 3, a więc na piąty poziomie ligowym.

Na gola PSG musiało jednak czekać do 24. minuty spotkania. Wówczas piłkę do własnej siatki wpakował Sylvain Jule. Mimo wielu innych okazji – wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej połowie dał o sobie znać Neymar, który po podaniu Moussy Diaby'ego podwyższył prowadzenie w 70. minucie meczu.

Chwilę później było już 3:0 dla paryżan. W 77. minucie Kylian Mbappe został sfaulowany w polu karnym gospodarzy i 20-latek sam wymierzył sprawiedliwość z rzutu karnego.

W 87. minucie wynik spotkania ustalił Julian Draxler. Niemiec wykorzystał podanie Neymara i mistrzowie Francji mogli cieszyć się z okazałego zwycięstwa.