tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Pepe wraca do Porto po 12 latach. Znów zagra z Ikerem Casillasem

Obrońca reprezentacji Portugalii Pepe podpisał obowiązujący do 2021 roku kontrakt z FC Porto – poinformował klub. 35-letni piłkarz wrócił do tej drużyny po prawie 12 latach.
Pepe w barwach Beskitasu Stambuł (fot. Getty)

Peszko już nie zagra w kadrze. "Brakowało umiejętności..."

"Witaj w domu" – napisano na kontach w portalach społecznościowych FC Porto, dołączając do tego zdjęcie defensora.

Pochodzący z Brazylii piłkarz ostatnio był zawodnikiem Besiktasu Stambuł, do którego przeszedł latem 2017 roku. W połowie grudnia umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Początkowo spekulowano, że zostanie piłkarzem AS Monaco lub Wolverhampton, ale postanowił wrócić do Porto. Barw tego klubu wcześniej bronił w latach 2004-2007 i w tym okresie dwa razy zdobył mistrzostwo kraju.

Najlepszy czas w jego karierze przypada na okres występów w Realu Madryt, z którym był związany w latach 2007–2017. Trzy razy triumfował z Królewskimi w Lidze Mistrzów (2014, 2016, 2017) i tyle samo razy sięgnął po tytuł mistrza Hiszpanii (2008, 2012, 2017).

W Porto spotka się teraz m.in. z Ikerem Casillasem. Z hiszpańskim bramkarzem zna się dobrze z czasów wspólnych występów w Realu.

W reprezentacji Portugalii Pepe wystąpił dotychczas 103 razy. Z drużyną narodową zdobył w 2016 roku mistrzostwo Europy. W finale, gdy z boiska zszedł Cristiano Ronaldo, przejął od niego opaskę kapitana.

podobne informacje

"Marca": Real Madryt chce ściągnąć Edera Militao z FC Porto

Pepe blisko powrotu do byłego klubu. Znów zagra z Casillasem?

Media: gwiazda Chelsea na ratunek. Zagra z Glikiem

Kamil Glik zagra w obronie z mistrzem Europy? "Solidny duet"