Luca Campogrande
Lorenzo D'Ercole
Stefano Spizzichini

Anwil – Avellino. Mistrzowie Polski bezradni

Anwil Włocławek przegrał we Własnej hali z Sidigas Avellino 62:72 w 10. kolejce koszykarskiej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski z bilansem 4-6 zajmują piąte miejsce w grupie A.
Vladimir Mihailović (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Do fazy pucharowej awansują cztery zespoły, a dwa kolejne zagrają w FIBA Europe Cup. Do rozegrania zostały jeszcze cztery spotkania, a zespół Igora Milicicia wciąż ma realną szansę na awans do 1/8 finału.

Goście od początku narzucili swój styl gry i przy słabej postawie Anwilu pewnie zwyciężyli. Włocławianie w ostatniej kwarcie, gdy rozstrzygnięcie było przesądzone, zniwelowali nieco rozmiary porażki.

Najlepiej w drużynie ze stolicy Kujaw zagrał Jospi Sobin, który zdobył 16 punkt (trafił siedem na 12 rzutów z gry i oba rzuty wolne), miał siedem zbiórek i dwie asysty.

Anwil przyzwoicie prezentował się w końcówce pierwszej i do połowy drugiej kwarty, gdy na boisku pojawił się Kamil Łączyński. Rozgrywający reprezentacji Polski wraca dopiero do formy po kontuzji, dlatego trener Milicić nie wpuścił go już w drugiej połowie. Mimo to w dziewięć minut "Łączka" miał pięć asyst.

W Avellino najlepiej punktowali Caleb Green (17) i Demetris Nichols (16).

Anwil Włocławek – Sidigas Avellino 62:72 (15:23, 16:16, 9:17, 22:16)