tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nieoczekiwana decyzja. Kapitan Stali kończy karierę

Łukasz Majewski w najbliższą sobotę rozegra ostatnie spotkanie w karierze zawodniczej – zapowiedział BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski na portalach społecznościowych.
Łukasz Majewski (fot. PAP/Tomasz Wojtasik)

12 stycznia rozegrane zostanie wyjątkowe spotkanie. Wicemistrze Stal podejmie mistrza Anwil Włocławek. Będzie wyjątkowe także dla Majewskiego, który od 2016 roku jest zawodnikiem ostrowian, a w latach 2010 – 2012 reprezentował włocławian.

W obu zespołach był kapitanem i pełnił ważną rolę. Choć ostatnio dostawał mniej szans na grę, to był istotny w rotacji polskich zawodników.

Z tego też względu zdecydował się na przedłużenie kontraktu latem. Już wówczas nosił się z zamiarem zakończenia kariery, ale dał się namówić władzom klubu na grę w tym sezonie. Dziwić może, że kończy koszykarską przygodę w środku rozgrywek.

"Maja" dołączy do sztabu zarządzającego BM Slam Stal. Przygodę z basketem rozpoczynał w Radomiu. Grał w Zniczu Jarosław, Polpharmie Starogard Gdański, Anwilu Włocławek, Wilkach Morskich Szczecin i Rosie Radom. Zanotował kilkanaście występów w reprezentacji Polski. Zdobył trzy medale mistrzostw Polski. Brązowe z BM Slam Stal i Polpharmą oraz ten najcenniejszy - srebrny w poprzednim sezonie w barwach Stali.

Czytaj także:
– Michał Michalak o kadrze: nie mogę mieć do siebie pretensji
– Damian Kulig bez klubu. Wróci do Polski?
– NBA: polskie święto w USA. "Idealna odskocznia"

podobne informacje

Rosa przed półfinałami. Misją jedno zwycięstwo