Puchar Ligi we Francji: Strasbourg wyeliminował Lyon w ćwierćfinale

Olympique Lyon niespodziewanie przegrał u siebie ze Strasbourgiem 1:2 w ćwierćfinale piłkarskiego Pucharu Ligi we Francji i odpadł z rozgrywek.
Strasbourg (fot. Getty Images)

Goście objęli prowadzenie w 26. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Ludovic Ajorque. Lyon mógł wyrównać w doliczonym czasie pierwszej połowy, ale wówczas z "jedenastki" pomylił się Nabil Fekir, który nie trafił w bramkę.

Na początku drugiej połowy gospodarzom udało się jednak doprowadzić do remisu. Wówczas do siatki trafił reprezentant Burkina Faso Bertrand Traore (49.). Kilka chwil później prowadzenie Strasbourga przywrócił Lamine Kone z Wybrzeża Kości Słoniowej (52.).

Pozostałe trzy spotkania ćwierćfinałowe zostaną rozegrane w środę. Tego dnia AS Monaco Kamila Glika zmierzy się z Rennes, Girondins Bordeaux Igora Lewczuka – z jedyną w tej fazie ekipą spoza ekstraklasy Le Havre, natomiast broniący trofeum zespół Paris Saint-Germain zagra z Guingamp.