tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Depresja i narkotyki. Gianluigi Buffon opowiada o swoich problemach w przeszłości

Gianluigi Buffon 28 stycznia skończy 41 lat. Bramkarz Paris Saint-Germain udzielił wywiadu magazynowi "Vanity Fair". W rozmowie opowiedział m.in. o problemach z depresją. – Miałem ataki paniki – przyznał.
Gianluigi Buffon (fot. Getty Images)

Puchar Ligi: PSG bezlitosne dla piątoligowców

W minionym roku Buffon podjął decyzję o odejściu z Juventusu, w którym występował przez siedemnaście lat. Z klubem z Turynu odniósł wiele sukcesów. Te niosły też jednak za sobą różne kłopoty. W przeszłości Włoch miał poważne problemy z psychiką.

Przez kilka miesięcy wszystko straciło sens. Czułem, że ludzie nie interesują się mną, tylko mistrzem, którym się stałem. Wszyscy pytali o Buffona, nikogo nie obchodził Gigi. To był naprawdę trudny czas. Miałem 25 lat, byłem w szczytowym momencie. Przed jednym z meczów podszedłem do trenera bramkarzy Ivano Bordona i powiedziałem: "wyślij Chimentiego (Antonio Chimenti - były golkiper Juve - przyp.red.) na rozgrzewkę. Niech zagra". Nie czułem się na siłach – wspominał Buffon.

Gianluigi Buffon z ostatnim pucharem za mistrzostwo Włoch, które zdobył z Juventusem (fot. Getty Images) Gdybym nie podzielił się problemami z innymi ludźmi, być może nie wyszedłbym z tego. Rozumiałem, że to przełom pomiędzy poddaniem się a radzeniem sobie ze słabościami, które mamy wszyscy. Nigdy nie bałem się okazywać uczuć, płakać. W ogóle się tego nie wstydzę – dodał.

Jak wyznał, w młodości zdarzyło mu się spróbować narkotyków. – Czułem się wszechmocny i niezniszczalny. Myślałem, że mogę robić wszystko, na co mam ochotę. Zrobiłem to g..., spróbowałem tego – oznajmił.

Buffon liczy, że będzie reprezentował barwy PSG jeszcze przez jeden sezon. – Taki mam plan, jeśli oczywiście zgodzi się klub. Jestem 40-letnim człowiekiem, który wchodzi na boisko i myśli, że jest dwudziestolatkiem. Mam więcej marzeń i ambicji niż w czasie, gdy był chłopcem – zakończył.

Nowa gwiazda Realu? Diaz zaprezentowany na Santiago Bernabeu

podobne informacje

Szczęsny o Ronaldo i lekcjach od Buffona: wiele się nauczyłem

Najlepszy zawodnik bez Złotej Piłki? Oto wasz zwycięzca! [wyniki]

Najlepsi piłkarze bez Złotej Piłki. Wybierz numer jeden [głosowanie]

Messi przed Ronaldo, ale bez nagrody. Wybrano najlepszego piłkarza świata