tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mistrzostwa świata w skokach narciarskich: Maciej Kot pewniakiem w drużynie?

Choć Maciej Kot spisuje się od początku sezonu poniżej możliwości, to dla Stefana Horngachera jest pewniakiem w kadrze na mistrzostwa świata w Seefeld. – Trener widzi w nim mocny punkt drużyny – zdradził dziennikarz TVP Sport, Sebastian Szczęsny.
"Okiem redakcji". MŚ nadrzędnym celem. Duże wyzwanie Horngachera
Maciej Kot ma być pewnym punktem drużyny, która podczas mistrzostw świata będzie bronić tytułu (fot. Getty)

Puchar Świata w Predazzo: sprawdź plan transmisji

Kot już w ubiegłym sezonie nieco skrócił skoki, tylko dwukrotnie zajmując miejsca w czołowej "dziesiątce" zawodów Pucharu Świata. W tym roku jest cieniem zawodnika, który dwukrotnie zwyciężał w konkursach. Od inauguracji zdobył punkty jedynie dwukrotnie, a cztery razy nie udało mu się zakwalifikować do konkursu głównego. Dla porównania w poprzednich trzech sezonach miał... zaledwie dwa takie przypadki.

Mimo słabej formy, Stefan Horngacher powołuje go na kolejne zawody. Budzi to wątpliwości części ekspertów i kibiców, którzy uważają, że mogłoby mu pomóc chwilowe odsunięcie od pierwszej kadry. – Spadek formy Maćka był procesem długotrwałym i teraz trzeba to wszystko poukładać. Może chciałby spokojnie potrenować albo pojechać na Puchar Kontynentalny i stanąć tam na podium. To dałoby mu więcej pewności, której bardzo teraz brakuje – stwierdził Sebastian Szczęsny.

– Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje, to trzydziestu "trenerów", którzy mówią, co ma poprawić. On doskonale wie, które elementy wymagają poprawy, ale to nie dzieje się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – dodał Szczęsny, odnosząc się do słów Horngachera, z którym miał okazję porozmawiać.

Kruczek o Horngacherze: dużo zależy od decyzji Schustera Dziennikarz TVP Sport zdradził również w "Sportowym Wieczorze", że szkoleniowiec zamierza powołać Kota na zbliżające się mistrzostwa świata w Seefeld. Co więcej, ma być istotnym skoczkiem drużyny, która będzie bronić tytułu.

– Ma być mocnym punktem tej czwórki. Taki cel przed Maćkiem i przed sobą postawił Horngacher. Tu też wychodzi podejście trenera, który uważa, że nie jest sztuką prowadzić zespół, który wygrywa wszystkie zawody. Kot to wyzwanie trenera – dodał Szczęsny.

Pan Maciej znalazł się w składzie na zawody Pucharu Świata, które w ten weekend rozegrane zostaną w Predazzo (transmisje w sobotę i niedzielę w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej). Mistrzostwa świata zaplanowano na przełomie lutego i marca (22-2).

Maciej Kot: nie wiem co się ze mną dzieje. Muszę się z tym zmierzyć!
Dawid Kubacki drugi w Bischofshofen. Zobacz skoki Polaka [WIDEO]
Schuster: moja przyszłość jest otwarta. Usiądziemy do rozmów

podobne informacje

Puchar Świata w Zakopanem: Polacy na podium, Dawid Kubacki z rekordem skoczni

Puchar Świata w Zakopanem: Polacy tuż za podium po pierwszej serii

Puchar Świata w Zakopanem: Dawid Kubacki najlepszy w serii próbnej przed konkursem drużynowym

Norweg najlepszy w kwalifikacjach w Zakopanem. Komplet Polaków w konkursie