tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Austriackie skoki w kryzysie. Związek nie przewiduje zmian w sztabie

Od kilku tygodni media prześcigają się w doniesieniach dotyczących zmian na stanowiskach trenerskich. Rewolucji nie przewidują na razie Austriacy, którzy są zadowoleni z pracy Andreasa Feldera. To istotna informacja w kontekście polskiej kadry skoczków.
Adreas Felder, Stefan Horngacher i Werner Schuster wymieniani są w gronie trenerów, którzy mogą zmienić miejsce pracy (fot. Getty)

Horngacher pozostanie trenerem Polaków. Wszystko zależy od rodaka

Trwający sezon zdecydowanie nie układa się po myśli Austriaków. Nacja, która jeszcze niedawno dominowała na skoczniach, aktualnie ma tylko jednego przedstawiciela w czołowej "dziesiątce" Pucharu Świata, a w Pucharze Narodów – będącej odzwierciedleniem siły poszczególnych reprezentacji – zajmuje dopiero piąte miejsce. Ostro o działaniach austriackiej federacji wypowiadał się Alexander Pointner.

– Działamy tak samo, jak dwadzieścia lat temu, a wszystkie reprezentacje poszły do przodu. Powinniśmy się od nich uczyć i skupić na rozwoju młodzieży, ale nie wiem czy jest to możliwe w tak przestarzałej organizacji – przyznał wieloletni szkoleniowiec kadry w rozmowie z lokalnymi mediami.

Mimo słabych wyników dyrektor austriackiej kadry Mario Stecher zapewnił, że federacja nie planuje zmian w sztabie szkoleniowym. – Nie ma takiego tematu. Obowiązujące nas umowy są długoterminowe, a my jesteśmy zadowoleni z pracy trenera Andreasa Feldera. Przecież nie możemy oczekiwać cudów po kilku miesiącach jego pracy – zdradził, cytowany przez portal volksblatt.at.

Kruczek o Horngacherze: dużo zależy od decyzji Schustera Decyzja Stechera może być istotna w kontekście... polskiej kadry. Z reprezentacją Austrii łączony był ostatnio Werner Schuster, który od 2008 roku zajmuje się szkoleniem niemieckich skoczków. 49-latek po sezonie może wrócić do ojczyzny i zastąpić Feldera. Do Niemiec w jego miejsce miałby trafić natomiast Stefan Horngacher, który z biało-czerwonymi związany jest rocznym kontraktem.

Zwolnienie Feldera mogłoby zatem zapoczątkować lawinę wydarzeń, którą zakończyłaby zmiana na stanowisku trenera reprezentacji Polski. Austriacy nie wydają się być jednak zainteresowani taką rewolucją. – Schuster od zawsze był obiektem rozmów, bo to czołowy szkoleniowiec. Dotyczyły one przede wszystkim szkoły sportowej w Stams, a nie kadry – oświadczył Stecher.

Schuster: moja przyszłość jest otwarta. Usiądziemy do rozmów
Bischofshofen. Stefan Horngacher: o mojej przyszłości porozmawiamy po mistrzostwach świata
"Okiem redakcji". MŚ nadrzędnym celem. Duże wyzwanie Horngachera

podobne informacje

David Siegel z poważną kontuzją. Groźny upadek podczas Pucharu Świata w Zakopanem

Puchar Świata w Zakopanem: Dawid Kubacki z trzecią notą w konkursie drużynowym

Puchar Świata w Zakopanem: Polacy na podium, Dawid Kubacki z rekordem skoczni

Puchar Świata w Zakopanem: Polacy tuż za podium po pierwszej serii