tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wokół Wisły są już osoby, którym na niej zależy

W Wiśle Kraków pojawiła się nadzieja na lepsze jutro. W środę piłkarze rozpoczęli treningi, a nowy zarząd rozpoczął działania, by uratować zasłużony klub przed upadkiem. – Wokół klubu są już osoby, którym naprawdę na nim zależy – powiedział Tomasz Kłos, były piłkarz Białej Gwiazdy, a obecnie ekspert TVP Sport.

Wokół Wisły są już osoby, którym na niej zależy

W Wiśle Kraków pojawiła się nadzieja na lepsze jutro. W środę piłkarze rozpoczęli treningi, a nowy zarząd rozpoczął działania, by uratować zasłużony klub przed upadkiem. – Wokół klubu są już osoby, którym naprawdę na nim zależy – powiedział Tomasz Kłos, były piłkarz Białej Gwiazdy, a obecnie ekspert TVP Sport.
fot. PAP/Jakub Bednarczyk

Boguski o sytuacji Wisły: nie mamy wyjścia, musimy wierzyć

Towarzystwo Sportowe Wisła pod koniec ubiegłego roku znalazło inwestorów, którzy mieli wykupić akcje klubu. Były to: fundusz Alelega z kapitałem z Kambodży oraz Noble Capital, zarejestrowany w Wielkiej Brytanii. Umowa została podpisana, a miała wejść w życie, gdy wspomniane podmioty przeleją na konto klubu 12 mln zł, potrzebne by spłacić długi i uzyskać licencję na grę w Lotto Ekstraklasie.

Wówczas Kłos był pełen nadziei na pozytywny obrót spraw. Niestety, w Krakowie czekano na przelew i... się nie doczekano. – Nie wnikałem czy ci przedsiębiorcy zostali prześwietleni. Dla mnie było naturalne, że jak komuś się coś sprzedaje, to ta druga osoba jest sprawdzona i nie jest to żaden blef. Nie znam żadnego z panów, którzy chcieli kupić akcje klubu, nie wiem czym się zajmowali, ale popisując umowę o zdaniu akcji za symboliczną złotówkę, to zarząd powinien sprawdzić czy ci ludzie są w stanie sprostać wymaganiom. A te pierwsze wymaganie, to była spłata 12 mln złotych – tłumaczy ekspert TVP Sport.

Jakub Błaszczykowski na treningu Wisły Kraków [WIDEO] Mimo niejasnej przyszłości, na środowym treningu pojawiło się aż 20 piłkarzy, w tym – gościnnie – Jakub Błaszczykowski. – To, że Kuba trenuje, to nie znaczy, że będzie grał. Na pewno czeka na rozwój sytuacji. Dziś stać go na to, żeby grać nawet za darmo. Jest wdzięczny klubowi, tu zaczynał przygodę z wielką piłką, to stąd poszedł w świat. Myślę, że bardzo duży wpływ na jego przywiązanie mają też osoby, które są przy klubie – Maciej Stolarczyk, Radosław Sobolewski, Mariusz Jop, Marcin Kuźba, Arkadiusz Głowacki. On z nimi grał, wie jaki mają charakter. Przecież to tylko dzięki nim ten klub przetrwał do końca ubiegłego roku. Oczywiście zawodnikom też należą się słowa uznania, ale poszli właśnie za wymienionymi osobami – zapewnia Kłos.

W ośrodku treningowym Wisły pojawili się także nowy prezes klubu Rafał Wisłocki, były prezes Legii Warszawa, który zaoferował pomoc Bogusław Leśnodorski i prezes firmy Synerise Jarosław Królewski. Wszyscy spotkali się z najbardziej doświadczonymi zawodnikami i rozmawiali o możliwych rozwiązaniach.

Wierzę, że to się ułoży i Wisła zagra wiosną w Ekstraklasie. Znam ludzi, którzy chcieliby tam zainwestować. Nie wiem czy aż takie pieniądze, ale chęci są. Gdy pojawił się fundusz, to krakowscy przedsiębiorcy się wycofali. Bo jak usłyszeli słowo "fundusz" to pomyśleli, że nie mogą z nim konkurować. A okazało się, że mogliby kilka razy go kupić – dodał reprezentant Polski.

"Gazeta Krakowska" podała, że wielu zawodników wciąż rozważa rozwiązanie kontraktu z Wisłą. Prawda jest taka, że każdy czeka na rozwój wydarzeń i spłatę zaległych pensji. – Zawodnicy robią to też dla siebie, bo nawet jeśli nie będą grali w Wiśle, to będą przygotowani do gry w innym klubie. Liga rusza już 9 lutego i mam nadzieję, że Wisła dostanie szansę na "oddech" do czerwca i przez ten czas ułożą się pewne sprawy, znajdą mocnego sponsora i nawiążą do najlepszych lat. Bo wokół klubu są już osoby, którym naprawdę na nim zależy – zakończył Kłos.

Maciej Stolarczyk: Kuba Błaszczykowski dał nam nowe tchnienie
Paweł Brożek: jestem optymistą, ale usłyszeliśmy już sporo obietnic
Kuba Błaszczykowski gorąco powitany przez fanów po treningu Wisły
Rafał Boguski o powrocie Błaszczykowskiego: wiedziałem, że ten dzień nadejdzie

najnowsze opinie

Adam Małysz Triumf Kubackiego? Popłakałem się

Adam Małysz Liczę, że Predazzo będzie dla Polaków przełomowe

Jacek Dąbrowski O "wyższości" siatkówki nad skokami

Rafał Rostkowski Krytyka VAR często wynika z jego niezrozumienia