tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Łyżwiarstwo figurowe, Mentor Toruń Cup: Włoszka prowadzi po programie krótkim

W środę na lodowisku w Tor-Tor rozpoczęła się kolejna edycja zawodów Mentor Toruń Cup w łyżwiarstwie figurowym. Programy krótkie mają za sobą m.in. solistki, wśród których prowadzi Włoszka Marina Piredda.
Marina Piredda (fot. Getty)

Polscy łyżwiarze w szkole mistrzów. "To jak trening z Ronaldo"

16-letnia Piredda, juniorska mistrzyni Włoch, nie była faworytką konkurencji. Bezbłędny program krótki, zawierający m.in. kombinację potrójnego lutza z potrójnym toeloopem, potrójnego flipa i podwójnego Axla, pozwolił jej objąć prowadzenie z notą 53,75 punktu. Nieznaczną stratę do liderki ma Brazylijka Isadora Williams. Uczestniczka igrzysk olimpijskich w Soczi (2014) i Pjongczangu (2018) uzyskała 53,48 pkt. Trzecia na półmetku jest Finka Laura Karhunen (51,43 pkt), która w przeciwieństwie do rywalek wykonała kombinację dwóch skoków potrójnych, ale miała problem z poprawnym wylądowaniem podwójnego Axla.

| Wśród solistów w kategorii advanced novice po pierwszej części zmagań prowadzi Jakub Lofek (35,92 pkt). Rywalizację w klasie srebrnej, gdzie rozgrywa się tylko program dowolny, wygrali reprezentanci Polski – Zariana Zapolska (35,54 pkt) i Ryszard Siudek (28,52 pkt). Ryszard to 9-letni syn Doroty i Mariusza Siudków, byłych łyżwiarzy figurowych, którzy w konkurencji par sportowych zdobyli brązowy medal mistrzostw świata w 1999 roku i czterokrotnie stanęli na podium mistrzostw Europy.

Zawody w Toruniu potrwają do soboty i zakończą się specjalną galą. W rywalizacji udział weźmie około 350 łyżwiarzy z 36 krajów świata. W stawce są uczestnicy igrzysk olimpijskich i medaliści mistrzostw świata.

podobne informacje

Mentor Toruń Cup: Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew tuż za medalistami mistrzostw świata

Finał GP w łyżwiarstwie figurowym: drugi z rzędu triumf Nathana Chena

Mistrzyni olimpijska w łyżwiarstwie figurowym Sotnikowa straci kolejny sezon

Kaliszek i Spodyriew: igrzyska są dla nas nagrodą