tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mistrzowski transfer? Damian Kulig wraca do Polski

Damian Kulig wraca do Energa Basket Ligi. Reprezentant Polski rozwiązał kontrakt z Istanbul BBSK z powodów rodzinnych. Doświadczony center podpisze umowę z Polskim Cukrem Toruń. Brązowi medaliści sprzed roku są poważnymi kandydatami do tytułu w sezonie 2018/19.
Damian Kulig (fot. Getty)

Zmiana trenera w kadrze 3x3? "Chcemy sprawdzić rynek"

Kulig wyjechał z Polski w 2015 roku. Od tego czasu grał w Turcji, gdzie reprezentował barwy Trabzonsporu, Banvitu i ostatnio Istanbul BBSK.

Największe suckesy odnosił w Banvicie, gdzie jego drogi przecięły się ze znanym w naszym kraju szkoleniowcem – Saso Filipovski. 31-latek zagrał w turnieju finałowym Ligi Mistrzów. Tam turecki zespół musiał uznać wyższość Iberostaru Teneryfa.

Damian Kulig (fot. Getty) Środkowy był bardzo bliski podpisaniu kontraktu ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra. Obie strony zaakceptowały jego warunki, ale Kulig nagle poinformował w środę wieczorem, że wybrał inną opcję.

Reprezentant Polski zagra w Polskim Cukrze Toruń. Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia tej informacji przez klub, ale o dograniu umowy można przeczytać już na branżowym serwisie Sportando.

Powrót Kuliga do Energa Basket Ligi to hit transferowy. Torunianie z miejsca stają się faworytem do tytułu. Zespół Dejana Mihevca ma w tym sezonie na rozkładzie wszystkie czołowe zespoły.

Być może powrót Kuliga do ligi zbiegnie się z powrotem do kadry. Zawodnik odmawiał w ostatnich miesiącach Mike'owi Taylorowi.

Czytaj także:
– Michał Michalak o kadrze: nie mogę mieć do siebie pretensji
– NBA: polskie święto w USA. "Idealna odskocznia"

podobne informacje

Oficjalnie: Damian Kulig podpisał kontrakt z Polskim Cukrem Toruń

Damian Kulig wraca do Polski, ale czy wróci do kadry?

Damian Kulig bez klubu. Wróci do Polski?

Turecka liga koszykarzy: Damian Kulig z rekordową zdobyczą punktową