tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mariusz Jurkiewicz odchodzi z VIVE. Z Kielc przeniesie się do Gdańska

Mariusz Jurkiewicz po zakończeniu trwającego sezonu odejdzie z PGE VIVE Kielce. – Kariery nie zamierzam jeszcze kończyć – zapewnia. Gdzie więc trafi? Wszystko wskazuje na to, że były reprezentant Polski przeniesie się do Gdańska.
Mariusz Jurkiewicz opuści VIVE po trzech latach (fot. PAP)

Gębala w VIVE? Prezes dementuje, a zawodnik odmawia komentarza

Od jakiegoś czasu wiedziałem, że mój kontrakt z VIVE nie będzie przedłużony. Nie kończę jeszcze swojej przygody z piłką ręczną. Mam już sprecyzowane plany, zamierzam jeszcze trochę pograć. W jakim klubie? Tego w tej chwili nie mogę zdradzićmówił przed kilkoma dniami 36-letni rozgrywający.

(fot. PAP) Jego tajemnicza wypowiedź rozbudziła dyskusje. WP SportoweFakty podało, że interesują się nim Azoty Puławy i Energa MKS Kalisz, ale żaden z tych klubów nie prowadził z nim rozmów. Nie było też tematu powrotu do Zagłębia Lubin, którego jest wychowankiem.

Zgodnie z naszymi informacjami, Jurkiewicz przeniesie się do Gdańska. Z tego miasta pochodzi jego żona, tam też Jurkiewicz wybudował dom. Wiele wskazuje na to, że – o ile obie strony dojdą do porozumienia – będzie występował w tamtejszej Enerdze Wybrzeżu.

To właśnie w Gdańsku jego kariera nabrała przed laty rozpędu. Jako nastolatek trafił do otwieranej wówczas Szkoły Mistrzostwa Sportowego, jest absolwentem jej pierwszego rocznika. W tym mieście w 2002 roku jako kapitan młodzieżowej kadry zdobył też mistrzostwo Europy. Z Gdańska na dwa lata wrócił do Lubina, a następnie na kolejne 10 lat wyjechał do Hiszpanii.

(FOT. ANNA BENICEWICZ-MIAZGDA / PGE VIVE KIELCE) Po powrocie do kraju przez dwa lata grał dla Orlen Wisły Płock, a od 2015 roku jest graczem VIVE. Z kieleckim klubem trzy razy został mistrzem kraju. Wywalczył też krajowy puchar (trzykrotnie) i triumfował w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

W sierpniu tego roku podczas pobytu na wakacjach palec wskazujący jego lewej dłoni przebił kolec. W ranę wdało się zakażenie, groziła mu amputacja.

Pamiętam rozmowę dzień wcześniej z naszym doktorem. "Ciesz się, że masz palec, ale się do niego nie przyzwyczajaj" – tak mi powiedział. Zapalenie poprzeżerało mi ścięgna i więzadła. Nie mam w nim czuciaopowiadał pod koniec października w rozmowie ze SPORT.TVP.PL. Do gry wrócił kilka dni później. Na finiszu roku wystąpił w 11 meczach VIVE w PGNiG Superlidze i Lidze Mistrzów. Rzucił 30 goli.

Czytaj więcej: Jurkiewicz: straciłem czucie w palcu [WYWIAD]

Czytaj więcej:
Startują MŚ 2019 piłkarzy ręcznych. Pierwsze od 14 lat bez Polaków...
Ze Szwajcarami bez MVP. Kornecki poza składem przez chorobę
Reprezentantka Szwecji zakończyła karierę, bo... zmienia płeć

podobne informacje

PGE VIVE wznowiło treningi. Na pierwszych zajęciach... pięciu graczy

Mariusz Jurkiewicz odejdzie z PGE VIVE? "Decyzja jeszcze nie zapadła"

PGE VIVE Kielce jedzie do Brześcia bez kapitana. Michał Jurecki nie zagra z Mieszkowem

Mariusz Jurkiewicz, rozgrywający VIVE: usłyszałem: "ciesz się, że masz palec, ale się do niego nie przyzwyczajaj..." [WYWIAD]