tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Formuła 1: były inżynier wyścigowy Kubicy został szefem McLarena

Niemiec Andreas Seidl, który był inżynierem wyścigowym Roberta Kubicy w ekipie BMW Sauber, został dyrektorem zarządzającym rywalizującego w mistrzostwach świata Formuły 1 teamu McLaren. Informację potwierdził zespół z siedzibą w Woking.
Andreas Seidl (fot. Getty Images)

Williams zachwycony Kubicą. "Wszyscy go kochają"

43-letni Seidl doświadczenie w F1 zbierał w latach 2006-2009 w BMW Sauber. Kierowcą tego teamu był wówczas Kubica. Seidl ostatnio pracował w Porsche, które pod jego przewodnictwem odniosło trzy z rzędu triumfy (2015-17) w cyklu World Endurance Championship – zarówno w klasyfikacji kierowców, jak i konstruktorów.

W mediach od dłuższego czasu informowano, że Niemiec powróci do F1, ale nie wiadomo było, w jakim charakterze. Niektórzy typowali, że trafi do Williamsa, aby znów być dyrektorem wyścigowym Kubicy. Seidl wybrał jednak ofertę właściciela McLarena Zaka Browna.

To ogromne wyróżnienie i wyzwanie, na które jestem gotów i któremu się poświęcę. McLaren ma odpowiednią wizję, kierownictwo i doświadczenie, ale przede wszystkim ludzi, aby powrócić na szczyt. To będzie moja misja – powiedział Niemiec, cytowany w serwisie autosport.com.

Kierowcami zespołu będą Hiszpan Carlos Sainz jr. oraz Brytyjczyk Lando Norris. Kubica wraca z kolei do rywalizacji w F1 po dziewięcioletniej przerwie.

Pierwszy wyścig – o Grand Prix Australii – zaplanowano na 17 marca.