0:2 2:1 0:0
10.01.2019, 17:45
Polska Hokej Liga, 2018/2019, 37. kolejka

PHL: JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia. Koniec znakomitej serii jastrzębian

Cracovia pokonała na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie 3:2 (2:0, 1:2, 0:0) w najciekawszym spotkaniu 37. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Dla gospodarzy to pierwsza porażka na krajowym podwórku od ponad miesiąca.
Polska Hokej Liga: JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia (bramki)
Hokeista JKH GKS Jastrzębie Jakub Kubes (z lewej) i Emil Svec z Comarch Cracovii (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

NHL: NAJGORSZA SERIA ANAHEIM DUCKS W HISTORII KLUBU

Hokeiści z Jastrzębia-Zdroju po raz ostatni przegrali 7 grudnia. Od tego czasu wygrali pięć ligowych spotkań z rzędu oraz triumfowali w Pucharze Polski. Znakomitą serię przerwali jednak w czwartek krakowianie.

Goście już po pierwszej tercji prowadzili 2:0 – wynik spotkania otworzył Damian Kapica, a prowadzenie podwyższył Michal Vachovec. W drugiej odsłonie miejscowi zabrali się za odrabianie strat – co prawda najpierw stracili trzeciego gola (Kasper Bryniczka), ale potem zbliżyli się do rywali na jedno trafienie (bramki Petera Fabusa oraz Jan Sołtys).

Na więcej gospodarzy już jednak nie było stać. Choć w trzeciej tercji znakomitych sytuacji z obu stron nie brakowało, to wynik się nie zmienił i to goście cieszyli się ze zwycięstwa.

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia Kraków 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Bramki: 0:1 Damian Kapica (12), 0:2 Michal Vachovec (17), 0:3 Kasper Bryniczka (26), 1:3 Peter Fabus (28), 2:3 Jan Sołtys (39)
Kary: JKH – 12 minut, Cracovia – 8 minut