tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Łyżwiarstwo figurowe, Mentor Toruń Cup: zwycięstwo Jakuba Lofka

Jakub Lofek wygrał rywalizację w kategorii advanced novice podczas rozgrywanych na lodowisku Tor-Tor zawodów Mentor Toruń Cup w łyżwiarstwie figurowym. Wśród seniorów prowadzi Australijczyk Brendan Kerry.
Brendan Kerry (fot. Getty)

Mentor Toruń Cup: Włoszka prowadzi po programie krótkim

Lofek prowadził już po programie krótkim. W czwartek uzyskał drugą notę za program dowolny, ale obronił pierwsze miejsce i wygrał rywalizację z łączną notą 93,43 pkt. Czwarte miejsce zajął Andrzej Nakonieczny, a piąty był Łukasz Żabicki. W kategorii złotej trzecią lokatę wywalczył Jakub Janicki.

Czwartek był pierwszym dniem zmagań solistów startujących wśród seniorów i juniorów. W tej pierwszej grupie najlepszą notę uzyskał Australijczyk Brendan Kerry. Olimpijczyk z Pjongczangu został oceniony na 79,99 pkt. Wśród juniorów prowadzi Niemiec Nikita Starostin (58,48 pkt). Najwyżej z Polaków - na piątym miejscu - sklasyfikowany jest Kornel Witkowski (52,18 pkt).

Wśród solistek kategorii złotej drugie miejsce wywalczyła Weronika Ferlin (43,17 pkt), która nieznacznie przegrała z Ukrainką Sofią Hordienko (43,54 pkt). W zawodach juniorek najwyżej sklasyfikowaną Polką była Agnieszka Rejment (dziewiąta pozycja).

podobne informacje

Mentor Toruń Cup: Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew na podium

Justyna Plutowska i Jeremie Flemin w szkole mistrzów. "Spełniliśmy marzenie z dzieciństwa"

ME w łyżwiarstwie figurowym: mulltimedalistka nie wystartuje

MP w łyżwiarstwie figurowym: Polacy powalczą o medale w Budapeszcie