Sukces Huberta Hurkacza! Finał w ostatnim sprawdzianie przed Australian Open

Nie tylko Iga Świątek znakomicie prezentuje się w Australii. Polka przebrnęła w nocy z czwartku na piątek przez eliminacje Australian Open. W tym samym czasie w półfinale challengera w Canberrze Hubert Hurkacz pokonał Jiriego Vesely'ego 6:3, 6:1.
Hubert Hurkacz (fot. Getty)

Australian Open: Magda Linette zagra ze zwyciężczynią US Open

Hurkacz idzie przez turniej w Canberrze jak burza. Nie stracił jeszcze seta, a z Czechem rozprawił się zaskakująco łatwo. 25-latek nie jest graczem anonimowym. Najwyżej był notowany na 35. miejscu w rankingu ATP (2015). W dorobku ma czwarte rundy Wimbledonu (2016, 2018) oraz trzecie rundy French Open (2017) i US Open (2015).

Forma Hurkacza dobrze rokuje przed zbliżającym się Australian Open. Zawodnik z Wrocławia w pierwszej rundzie zmierzy się z Ivo Karloviciem. Polak i Chorwat grali ze sobą kilka miesięcy temu w Cincinnati. Górą w dwóch setach okazał się nasz najwyżej notowany tenisista.

W finale turnieju w Canberrze Hurkacz zmierzy się z Ilją Iwaszką. Mierzył się z Białorusinem kilka dni temu w Pune i przegrał w trzech setach.

21-latek, dzięki dobrym wynikom w Australii, awansuje w rankingu ATP. Już może być pewny, że znajdzie się w okolicach 82. miejsca. Ewentualna wygrana w finale sprawi, że znajdzie się na najwyższej pozycji w karierze.