4. runda
Court 22
Australia

Australian Open: życiowy sukces Kamila Majchrzaka. Zagra w turnieju głównym!

Kamil Majchrzak pokonał Matsa Morainga 6:3, 6:2 w trzeciej rundzie eliminacji Australian Open. To życiowy sukces Polaka, który po raz pierwszy zagra w turnieju wielkoszlemowym. Przejście kwalifikacji oznacza też, że 22-latek awansuje na najwyższą pozycję w karierze w rankingu ATP.
Kamil Majchrzak (fot. Getty)

Kapitalny mecz Igi Świątek. Zagra w Australian Open!

Moraing przed przyjazdem do Melbourne lepiej prezentował się od Polaka w turniejach przygotowawczych. Niemiec awansował do finału challengera w Playford, gdzie musiał uznać wyższość Rogerio Dutry Silvy.

Największym atutem Morainga jest serwis. Majchrzak skutecznie niwelował przewagę rywala bardzo dobrymi returnami. 26-latek z Muelheim an der Ruhr popełniał sporo niewymuszonych błędów.

Kluczowy dla losów spotkania był dziewiąty gem pierwszego seta. Wtedy Niemiec miał cztery szanse na przełamanie serwisu Polaka. Ten jednak dzielnie się bronił, serwując bardzo pewnie.

Mats Moraing (fot. Getty) Niewykorzystane break pointy utkwiły w głowie Morainga tak długo, że został przełamany już w pierwszym gemie drugiego seta. Kilkanaście minut później Majchrzak ponownie odebrał mu podanie, meldując się w turnieju głównym Australian Open.

Piotrkowianin kilka godzin po meczu poznał kolejnego rywala. W pierwszej rundzie głównej drabinki zmierzy się z turniejową "ósemką", Japończykiem Kei Nishikorim.

Kamil Majchrzak: nie "poszalałem" w polskich turniejach