tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wzruszający list Raheema Sterlinga do młodego kibica. "Nie trać odwagi"

Raheem Sterling od dawna mierzy się z rasizmem na brytyjskich stadionach. Teraz udzielił wsparcia młodemu kibicowi, który na co dzień doświadcza tego problemu. "Jesteś silny i bardzo odważny" – napisał w osobistym liście piłkarz Manchesteru City.
Raheem Sterling (fot. Twitter.com/Getty)

10 milionów to za drogo dla Arsenalu. "Stać nas tylko na wypożyczenia"

Sterling otrzymał list od babci Ethana Rossa, w którym poinformowała ona o problemach wnuczka. Młody kibic przeżywał "trudny czas" w szkole przez prześladujących go rówieśników. Piłkarz odpowiedział listem i kartką z autografem, a jej zdjęcie pojawiło się w internecie.

"Pamiętaj, stój prosto i bądź dumny z tego, kim jesteś. Nie pozwól im odebrać twojej odwagi. Jesteś bardzo silny i bardzo odważny, a twoja babcia jest z ciebie bardzo dumna. Bądź sobą, dzieciaku. I pamiętaj: zabranie głosu nie zawsze ułatwia życie. Ale to, co łatwe, jeszcze nigdy nic nie zmieniło" – napisał Anglik.

24-letni napastnik wielokrotnie padał ofiarą rasizmu na stadionach i od lat z nim walczy. Najświeższy przykład pochodzi z grudnia, z wyjazdowego meczu z Chelsea. "Śmiałem się z wyzwisk. Niczego innego się nie spodziewałem" – napisał wtedy na Instagramie.

(fot. "Daily Mail")

podobne informacje

Przełamanie Gabriela Jesusa, City wraca na fotel lidera

Premier League: kibic Chelsea nie przyznaje się do rasistowskiego ataku

Raheem Sterling ofiarą rasistowskiego ataku. "Chelsea została zhańbiona"

VAR w Lidze Mistrzów jeszcze w tym sezonie? Strach w UEFA po katastrofalnym błędzie