Tak dużo jeszcze nie grał. Rekordowy sezon Karima Benzemy

Karim Benzema w wieku 31 lat przeżywa najbardziej intensywny sezon w Realu Madryt. W poprzednich latach spotykał się z olbrzymią krytyką, ale w obecnych rozgrywkach trenerzy nie wyobrażają sobie bez niego zespołu. Pod względem liczby minut na boisku to dla niego rekordowe rozgrywki.
Karim Benzema (fot. Getty Images)

Setny gol w karierze Ramosa. "Nawet o tym nie marzyłem"

Jak wyliczył dziennik "Marca", Francuz na tym etapie sezonu nigdy nie spędzał na boisku tak wiele czasu. Opuścił zaledwie jedno spotkanie – rewanżowe starcie Pucharu Króla z Melillą. Przez pięć miesięcy uzbierał już 2291 minut.

To dziesiąty sezon Benzemy w Madrycie i zaledwie drugi, w którym po takim okresie przekroczył granicę 2000 minut. Co ciekawe, w wieku 31 lat spędził na boisku 1000 minut więcej niż jako 21-latek.

"Marca" podkreśla, że zarówno u poprzedniego trenera Julena Lopeteguiego, jak i u obecnego Santiago Solariego ma status "nietykalnego". W przeszłości cieszył się też zaufaniem m.in. Zinedine'a Zidane'a, jednak ten częściej rotował składem. Na obecną sytuację ma wpływ także sytuacja kadrowa – Benzema nie doznaje kontuzji, na które narzeka wielu innych ofensywnych piłkarzy Królewskich.

Jak dodaje dziennik, Francuz był zobowiązany, by po odejściu Cristiano Ronaldo mocniej pomóc zespołowi i dotychczas to robi. Liczba minut spędzonych na boisku przełożyła się też na gole. W tym sezonie strzelił ich już dwanaście – tyle, co w całych poprzednich rozgrywkach.

Piłka nożna, Klubowe Mistrzostwa Świata, finał: Al-Ain FC – Real Madryt (skrót)