tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wisła Kraków wciąż bez licencji na grę w Lotto Ekstraklasie

Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej po piątkowych rozmowach z przedstawicielami Wisły Kraków nie przywróciła klubowi licencji na grę w ekstraklasie – poinformował przewodniczący komisji Krzysztof Rozen. Zawieszono ją 3 stycznia w związku z niejasną sytuacją prawną klubu.
Jakub Błaszczykowski na treningu Wisły Kraków (fot. PAP)

Kibice wsparli Wisłę Kraków. "Po pięć tysięcy na głowę"

Jak poinformował na piątkowym briefingu Rozen, pierwotna decyzja została podjęta ze względu na brak komunikacji z klubem. Nie wiadomo było tak naprawdę, kto był posiadaczem większości akcji Wisły.

Skierowaliśmy zapytanie z prośbą o dodatkowe informacje. Po ich analizie i debacie w dniu dzisiejszym zdecydowaliśmy się, żeby uchylić naszą decyzję z 3 stycznia, jako że (...) otrzymaliśmy z klubu informacje, kto jest właścicielem, a kto prezesem. Niestety nie uzyskaliśmy wiarygodnych informacji finansowych i wiarygodnej prognozy finansowej na resztę sezonu. W związku z tym ponownie zawiesiliśmy licencję, ale już z innych przesłanek – powiedział Rozen.

Ponadto Komisja wszczęła postępowanie wyjaśniające, dotyczące właściciela akcji Wisły. – Przekazane nam informacje wzbudzają wątpliwości. Nikt nie może z całą pewnością stwierdzić, czy Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków jest właścicielem stu procent akcji Wisła S.A. – wyjaśnił przewodniczący Komisji.

We wtorek śledztwo ws. niegospodarności krakowskiego klubu wszczęła Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Nieprawidłowości miały dopuścić się zarządy Towarzystwa Sportowego Wisła i Wisła Kraków SA. Policja zabezpieczyła materiały dowodowe w budynkach klubowych i mieszkaniach prywatnych.

Śledztwo ma na celu wyjaśnić nieprawidłowości związane z nieudaną próbą sprzedaży piłkarskiej spółki funduszom Alelega i Noble Capital Partner. Transakcja ta nie doszła do skutku w niejasnych okolicznościach.

Ekstraklasa. Wisła Kraków z Kubą Błaszczykowskim wróciła do treningów

podobne informacje

"Przelewy poszły". Akcja ratunkowa Wisły Kraków trwa

Wisła Kraków otrzyma cztery miliony złotych pożyczki

Na ratunek Wiśle. Poznaliśmy "trzeciego muszkietera"

Jakub Błaszczykowski zachwycił świat. "Prawdziwa miłość"