tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mentor Toruń Cup: Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew tuż za medalistami mistrzostw świata

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zajmują drugie miejsce po tańcu rytmicznym zawodów Mentor Toruń Cup. Polska para taneczna jest sklasyfikowana tylko za wicemistrzami świata z 2015 roku, duetem Madison Chock/Evan Bates z USA.
Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew (fot. Getty)

Polska para w szkole mistrzów. "To jak trening z Ronaldo"

Pięciokrotni mistrzowie Polski, którzy przygotowują się do startu w mistrzostwach Europy w Mińsku, za swój taniec rytmiczny zebrali 74,13 punktu, co jest ich najlepszym rezultatem w sezonie.

Podopieczni Sylwii Nowak-Trębackiej okazali się najlepsi pod względem technicznym, ale w ocenie za komponenty przegrali z amerykańską parą Madison Chock/Evan Bates (75,30 pkt) i zajmują drugie miejsce. Dla wicemistrzów świata z 2015 i brązowych medalistów MŚ z 2016 roku start w Toruniu jest pierwszym w tym sezonie.

Dwa pierwsze duety zdecydowanie odskoczyły stawce. Trzecie miejsce na półmetku zajmują Chińczycy Shiyue Wang/Xinyu Liu, ze stratą blisko dziewięciu punktów do Polaków. W sobotę dokończenie rywalizacji.

Zawody w Toruniu potrwają do soboty i zakończą się specjalną galą. W rywalizacji udział bierze około 350 łyżwiarzy z 36 krajów świata. W stawce są uczestnicy igrzysk olimpijskich i medaliści mistrzostw świata.

Mentor Toruń Cup w łyżwiarstwie figurowym. Młody Siudek bez konkurencji

podobne informacje

Mentor Toruń Cup: Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew na podium

Łyżwiarstwo figurowe, Mentor Toruń Cup: zwycięstwo Jakuba Lofka

Łyżwiarstwo figurowe, Mentor Toruń Cup: Włoszka prowadzi po programie krótkim