Linus Ullmark
Rod Brind'Amour
Phil Housley

NHL: spektakularne zwycięstwo Caroliny Hurricanes

Wspaniałe widowisko zobaczyli kibice w Raleigh. Tamtejsi Carolina Hurricanes po świetnym meczu pokonali Buffalo Sabres 4:2 (1:1, 3:1, 0:0). Formą błysnął Fin Sebastian Aho, który strzelił dwa kluczowe gole.
Hokej, NHL: Carolina Hurricanes – Buffalo Sabres [skrót]
Hokeiści Carolina Hurricanes (fot. Getty Images)

Styczeń z NHL. Czas na Mecz Gwiazd! [PLAN TRANSMISJI]

Już początek meczu zwiastował, że na lodzie będzie gorąco. Wprawdzie pierwsze dziesięć minut na tafli upłynęło bez goli, ale oba zespoły oddały sporo strzałów na bramkę. Sytuacje na wynik jako pierwsi zdołali przekuć gospodarze.

W 11. minucie Cartera Huttona pokonał Michael Ferland. To uspokoiło sytuację, ale tylko na trochę, bo Sabres nie zrezygnowali i zdołali wyrównać jeszcze przed końcem pierwszej tercji. Dokonał tego Jeff Skinner, który wykorzystał grę w przewadze drużyny gości.

Zdecydowanie najciekawiej w meczu było w drugiej tercji. Od początku odważnie do ataku ruszyli gospodarze, co przełożyło się na gola Justina Williamsa. Od trafienia Kanadyjczyka nie minęła jednak minuta, a Sabres już wyrównali – moment nieuwagi Caroliny wykorzystał Jason Pominville.

Wtedy do akcji włączył się Aho. Fin również nie czekał długo, bo w czterdzieści sekund po zawodniku Buffalo po raz pierwszy pokonał Huttona. Po raz drugi uczynił to w trochę ponad siedem minut później, a wypracowanej przewagi Hurricanes nie roztrwonili już do końca.

W trzeciej tercji było jednak gorąco, bo goście zdecydowanie w niej naciskali, starając się strzelić gola na 3:4. I udało im się to, ale zbyt późno, aby zdołać odrobić stratę. Curtis McElhinney został pokonany przez Kyle'a Okposo dopiero w 17. minucie tej części gry.

Hokej, NHL: Carolina Hurricanes – Buffalo Sabres [mecz]