tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Legenda NHL kończy karierę. "Zdecydowały kłopoty zdrowotne"

Kanadyjski hokeista Rick Nash, trzeci w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi NHL biorąc pod uwagę zawodników nadal występujących, musi zakończyć karierę z powodu utrzymujących się objawów będących następstwem wielu wstrząśnień mózgu – poinformował agent zawodnika.
Rick Nash (fot. Getty Images)

Były numer jeden draftu ligi NHL (2002 Columbus Blue Jackets) zdobył w 1060 spotkaniach 437 goli, co daje mu trzecie miejsce wśród aktywnych graczy za Rosjaninem Aleksandrem Owieczkinem (639) i Kanadyjczykiem Patrickiem Marleau (545). Nash, dwukrotny mistrz olimpijski (Vancouver 2010 i Soczi 2014), ma także 368 asyst.

Ostatni raz 34-latek, sześciokrotny uczestnik meczu All Star, zagrał w maju zeszłego roku w play off w barwach Boston Bruins, po tym jak powrócił na kilka meczów po najpoważniejszym w swojej karierze wstrząśnieniu mózgu w marcu.

Z powodu utrzymujących się i nie dających się wyleczyć objawów wstrząśnienia mózgu, a szczególnie urazu doznanego w marcu, Rick Nash zmuszony jest do podjęcia decyzji o zakończeniu kariery. Po konsultacjach lekarskich ryzyko dalszych uszkodzeń mózgu jest zbyt duże, by Rick mógł powrócić do rywalizacji – napisał agent hokeisty w oświadczeniu.

podobne informacje

NHL: New Jersey Devils – Anaheim Ducks. Zacięty mecz w Prudential Center

Wygraj oryginalne czapki Ottawa Senators z podpisem gwiazdy zespołu [konkurs]

NHL: Florida Panthers – Toronto Maple Leafs 3:1. Udany powrót Vincenta Trochecka

Wygraj oryginalne kije Dallas Stars z podpisem gwiazdy zespołu [konkurs]