tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ostatki przed powrotem do el. ME 2020. Szwajcaria – Polska w Internecie [TRANSMISJA]

Trwający ponad dwa tygodnie sparingowy maraton polskich piłkarzy ręcznych dobiega końca. W sobotę zespół Piotra Przybeckiego rozegra ostatni mecz kontrolny przed kwietniowymi spotkaniami eliminacji ME 2020 z Niemcami. Początek starcia ze Szwajcarami o godz. 18:00. Transmisja dostępna będzie w Internecie.
Obrotowy Paweł Salacz w akcji (fot. RFEBM/Alvaro Bermejo)

Mecz towarzyski w Zug: Polacy przegrali ze Szwajcarami i... sędziami

To siódme spotkanie biało-czerwonych w ciągu siedemnastu dni. Wyniki – wygrana, dwa remisy i trzy porażki – może i nie powalają na kolana, ale patrząc na to z ilu kontuzjowanych zawodników nie mógł skorzystać Przybecki i jak wielu młodzieżowców znalazło się w zespole, grę Polaków można odbierać pozytywnie.

Taki też jest odbiór ich piątkowego występu przeciwko Szwajcarom. Niemal przez całe spotkanie biało-czerwoni byli stroną nieznacznie przeważającą. Do 57. minuty to oni prowadzili, ale na finiszu rywale – przy wydatniej pomocy sędziów – wyrwali im z rąk zwycięstwo.

(fot. PAP) Wynik nie miał tu jednak takiego znaczenia jak sama gra Polaków. W obronie po raz kolejny niezłe zawody rozegrali występujący na środku defensywy gracze – Kamil Syprzak, Paweł Salacz i Denis Szczęsny radzili sobie co najmniej przyzwoicie. W ataku Arkadiusza Morytę i Jana Czuwarę udanie zastąpili Krzysztof Komarzewski oraz Piotr Jarosiewicz, a i Damian Przytuła pokazał po raz kolejny, że ma potencjał na rozgrywającego niezłego formatu. Słabiej znów wypadli jednak środkowi i prawi rozgrywający.

Ci ostatni – Rafał Przybylski i Marek Szpera – dobre akcje rzutowe przeplatali błędami technicznymi czy stratami. Środkowi – Adrian Kondratiuk i Bartosz Kowalczyk – nie potrafili z kolei "ustawić" gry zespołu w kluczowych momentach, gdy decydowały się losy spotkania. Na to jednak wpływ ma w sporej mierze niewielkie doświadczenie i brak zgrania.

Pewne jest, że sobotni mecz będzie ostatnim, w którym kadra wystąpi w takim składzie personalnym. Na kolejne spotkania – kwietniowy dwumecz eliminacji ME 2020 z Niemcami oraz czerwcowe starcia z Kosowem i Izraelem – do gry z pewnością powrócą m.in. Piotr Chrapkowski, Paweł Paczkowski, Tomasz Gębala, Przemysław Krajewski i Michał Daszek. Dla niektórych z tych obecnie powołanych starcie ze Szwajcarami będzie więc ostatnią okazją, by zostać zapamiętanym przez trenera Przybeckiego na dłużej.

Transmisję spotkania tak jak i w piątek przeprowadzi oficjalny kanał telewizyjny szwajcarskiej federacji piłki ręcznej. Znaleźć ją można pod tym LINKIEM.

Czytaj więcej:
Nie będzie transferu Polaka do PGE VIVE. Bramkarz nie zagra w Kielcach
MŚ 2019: Karabatić jednak zagra w MŚ?! Francuz w drodze do Niemiec
MŚ 2019: przegrali z Gwardią Opole, a pokonali... wicemistrza z 2015 roku

Młoda kadra szuka lidera. "Kilku chłopaków pokazało serce i charakter"
Piotr Przybecki pod wrażeniem gry w obronie. "Widzę ogromne zaangażowanie chłopaków"
Arkadiusz Moryto: mamy potencjał! Nie wiedziałem, że możemy tak grać
Kamil Syprzak po turnieju w Hiszpanii: momentami gramy... przebojowo

podobne informacje

Piłka ręczna, mecz towarzyski w Zug: Szwajcaria – Polska 32:28: bez obrony i bramki. Porażka Polaków

Kolejne osłabienie reprezentacji. Skrzydłowy nie zagra w rewanżu ze Szwajcarią

Piłka ręczna, mecz towarzyski w Zug: Szwajcaria – Polska 29:27: Polacy przegrali z rywalami i... sędziami

Piłka ręczna, mecz towarzyski Szwajcaria – Polska w Internecie [TRANSMISJA]