tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Skoki narciarskie, Puchar Świata w Predazzo: Polacy mogą ponownie objąć prowadzenie w Pucharze Narodów

Dyskwalifikacja Markusa Eisenbichlera w kwalifikacjach do sobotnich zawodów Pucharu Świata w Predazzo to duża szansa dla biało-czerwonych. Po chwilowej przerwie mogą znów zostać liderami Pucharu Narodów. Transmisja od 15:05 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej, a od 15:40 w TVP 1.
Polscy skoczkowie po sobotnich zawodach mogą ponownie prowadzić w Pucharze Narodów (fot. Getty)

Puchar Świata w Predazzo: sprawdź plan transmisji

Polacy od początku sezonu prowadzili w rankingu, który jest odzwierciedleniem siły poszczególnych reprezentacji. Kadra Stefana Horngachera pozycję lidera objęła dzięki występowi w Wiśle. Na inaugurację gospodarze wygrali zmagania drużynowe, a indywidualnie najlepszy był Kamil Stoch, zajmując czwartą pozycję.

Dzięki dobrej formie Stocha i Piotra Żyły, którzy regularnie meldowali się w czołówce, Polacy systematycznie powiększali przewagę nad najgroźniejszymi rywalami – Niemcami. Przed startem Turnieju Czterech Skoczni zapas wynosił 137 punktów. Zawodnicy Wernera Schustera wykorzystali jednak słabszą dyspozycję liderów polskiej kadry i zaczęli odrabiać straty, a po konkursie w Bischofshofen przejęli żółte koszulki liderów.

Markus Eisenbichler po dyskwalifikacji nie zakwalifikował się do sobotniego konkursu w Predazzo (fot. Getty)

Największy udział w zdobyczach punktowych Niemców miał Markus Eisenbichler, który do ostatniego konkursu bił się o zwycięstwo w 67. TCS, ale ostatecznie musiał uznać wyższość Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Dziewiąty zawodnik klasyfikacji generalnej nie pomoże jednak swojej reprezentacji podczas sobotnich zawodów w Predazzo. Eisenbichler świetnie spisywał się w trakcie treningów, ale po kwalifikacjach został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon.

Niemcy muszą liczyć zatem na piątkę: Karl Geiger, Stephan Leyhe, Andreas Wellinger, Richard Freitag i David Siegel. Swojej szansy szukać będą Polacy, którzy w konkursie wystawią sześciu skoczków. W ostatnich tygodniach na lidera kadry wyrósł Dawid Kubacki, a w walce o wysokie miejsca liczyć powinien się też Stoch.

Po kwalifikacjach sprawa prowadzenia w Pucharze Narodów wydaje się być otwarta. Wszystko rozstrzygnie zatem sobotni konkurs. Nawet jeden zepsuty skok może oznaczać roszady na szczycie klasyfikacji, tym bardziej, że różnica między dwiema pierwszymi drużynami to zaledwie... jedenaście punktów.

Miejsca Polaków w kwalifikacjach:
3. Dawid Kubacki
5. Kamil Stoch
16. Piotr Żyła
29. Stefan Hula
31. Jakub Wolny
42. Maciej Kot

Miejsca Niemców w kwalifikacjach:
8. Stephan Leyhe
9. Karl Geiger
14. Andreas Wellinger
24. David Siegel
30. Richard Freitag
Klasyfikacja Pucharu Narodów:

Klasyfikacja Pucharu Narodów
Dawid Kubacki: moja ciężka praca przynosi efekty
Jakub Wolny: niewiele mi brakuje do bardzo dobrych wyników
Stefan Hula zaskoczony. "Chyba nigdy nie skakałem tu w Pucharze Świata"
Puchar Świata w Predazzo. Dawid Kubacki: czarne kombinezony? Sprzęt sam nie poleci

podobne informacje

PŚ w skokach: sobotni konkurs prawdopodobnie bez oprawy muzycznej

PŚ: Horngacher odkrył karty. Znamy skład na Zakopane

Skoki narciarskie: Puchar Świata w Zakopanem – gdzie oglądać, transmisja online, na żywo, plan zawodów

Menedżer Skoków: zmiany na czele i w lidze VIP [klasyfikacja]