0
3
3

West Ham United – Arsenal Londyn 1:0. Dobry mecz Łukasza Fabiańskiego

West Ham United wygrał na własnym stadionie z Arsenalem Londyn (1:0) w meczu 22. kolejki Premier League. Czyste konto zachował Łukasz Fabiański, bramkarz reprezentacji Polski.
Declan Rice (L) i Samir Nasri (fot. Getty Images)

Marcelo Bielsa szpiegował rywali. Frank Lampard krytykuje, Mateusz Klich dolewa oliwy do ognia

Duże ambicje i kolejne duże rozczarowanie. Arsenal po dobrym początku sezonu zaliczył kilka wpadek w lidze. Najpierw remis z Brighton (1:1), następnie bolesna porażka z Liverpoolem (5:1). Nastroju w zespole nie poprawił słaby występ na Stadionie Olimpijskim w Londynie.

Trener Unay Emery ma nad czym pracować. 19 stycznia Arsenal zagra na własnym stadionie z Chelsea…

Jak padła bramka?
48’ (1:0) – W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnaleźli się Samir Nasri i Declan Rice. Francuz nie zdecydował się na strzał. Podał do kolegi z zespołu, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Bernda Leno.

Warto zapamiętać:
Wyjątkowe wspomnienia z tego spotkania będzie miał przytoczony Nasri. 31-latek ponownie trafił do Anglii po nieudanych transferach do hiszpańskiej Sevilli i tureckiego Antalyasporu. Rywalizacja z Arsenalem, w którym grał w latach 2008-2011, była powrotem na boiska Premier League. Powrotem udanym. Nagrodą były trzy punkty i awans w tabeli na ósmą lokatę. Z boiska zszedł w 71. minucie.

Jak zagrał Fabiański?
Najwięcej pracy miał w pierwszych minutach spotkania. Radził sobie z uderzeniami Aubameyanga i Lacazette’a. Po raz kolejny potwierdził, że sprowadzenie go do zespołu Młotów było jednym z najlepszych ruchów transferowych w lidze. Dla Polaka był to dziesiąty występ przeciwko Arsenalowi (pięć wygranych, pięć porażek).
Ocena SPORT.TVP.PL: 7,5/10