4:0
12'Luis Alberto
20'Ciro Immobile
35'Ciro Immobile
45'Sergej Milinkovic-Savic

Puchar Włoch: pewny triumf Lazio na początek

Świetnie zmagania w Pucharze Włoch rozpoczęli piłkarze Lazio. Rzymski zespół podejmował w 1/8 finału Novarę z Serie C i zwyciężył 4:1 (4:0). Gole dla gospodarzy strzelali najważniejsi zawodnicy w zespole – Ciro Immobile, Luis Alberto i Sergej Milinković-Savić.
Felipe Caicedo i Ciro Immobile (fot. Getty Images)

W pierwszej połowie gospodarze stłamsili niżej notowanych rywali, oddając aż siedemnaście strzałów na bramkę (przy trzech takich próbach przeciwników). To prędko przyniosło rezultat. W 12. minucie Elię Benedettiniego pokonał Luis Alberto, a Lazio szybko poszło za ciosem.

Kolejne dwa gole dla klubu z Lacjum strzelił Ciro Immobile. Najpierw najlepszy snajper gospodarz wykonywał rzut karny i choć musiał dobijać piłkę po interwencji Benedettiniego, to ta wreszcie trafiła do siatki. Na 3:0 Włoch trafił w piętnaście minut później.

Jeszcze przed przerwą dominację Lazio pięknym trafieniem z rzutu wolnego przypieczętował Milinković-Savić. Serb uderzył ładnie, technicznie i nad murem, nie dając żadnych szans na obronę bramkarzowi rywali.

Goście zdołali odpowiedzieć tylko golem strzelonym z rzutu karnego przez Umberto Eusepiego. W efekcie Lazio wygrało pewnie swój pierwszy mecz w tej edycji Pucharu Włoch i awansowało do ćwierćfinału rozgrywek.