tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Przesądny jak... Maurizio Sarri. Trener Chelsea zdradził jeden ze swoich rytuałów

Trenerzy i sportowcy mają swoje codzienne rytuały, które powtarzają przed każdym występem, wierząc że przyniosą one im oraz ich zespołom szczęście. Nie inaczej jest w przypadku trenera Chelsea Maurizio Sarriego. O jednym z nich Włoch opowiedział brytyjskim dziennikarzom.
Maurizio Sarri (fot. Getty)

Trener Klicha szpiegował ligowego rywala, a Polak... dolał oliwy do ognia

Okazało się, że 60-latek po każdej z porażek... wybiera się do fryzjera. – Kiedy mój zespół przegrywa, ścinam włosy – powiedział Włoch, pokazując się na konferencji przed sobotnim meczem z Newcastle z ogoloną głową.

Jego zespół kilka dni temu uległ w półfinale Carabao Cup Tottenhamowi 0:1. Bujnej czupryny Sarri nie mógł jednak wyhodować, bowiem poprzedniej porażki Chelsea doznała 22 grudnia, czyli niewiele ponad dwa tygodnie wcześniej.

Jorginho i Maurizio Sarri (fot. Getty) Choć Włoch jest w Anglii raptem od lipca, to dał się już poznać jako wyjątkowo przesądny szkoleniowiec. O jego rytuałach opowiedział pewien czas temu Jorginho, który wraz z nim przeniósł się do Londynu z Neapolu.

Ma swoje zabobony, jak chyba każdy człowiek. Na przykład nigdy nie dotyka piłki meczowej. Nawet gdy przegrywamy i musimy gonić wynik, a piłka wypadnie za linię przy nim, on jej nie poda, żebyśmy mogli jak najszybciej wznowić grę. Nie ma szans, żeby jej dotknął – mówił.

Chelsea zanotowała pod wodzą Sarriego znakomity start sezonu, ale im rozgrywki trwają dłużej, tym The Blues coraz częściej zawodzą. W tabeli Premier League zajmują czwarte miejsce ze stratą 13 punktów do lidera, Liverpoolu.

"Złowione w sieci": sztukmistrz Bielik i zegarmistrz Fabregas
Ronaldinho odcisnął stopy na Maracanie. "Tęsknię za futbolem"
Mieli przynieść pomoc, a... sprawili ból. Lekarze przejechali piłkarza w Brazylii
"Okiem redakcji". Transferowe zawirowanie. Wielkie sumy i nazwiska

podobne informacje

AC Milan wie, jak zatrzymać Higuaina. "Trzeba go zamknąć i karmić"

Jego twarz brzmi znajomo. Ukryty talent Raula Meirelesa, byłego piłkarza Liverpoolu i Chelsea [WIDEO]

Alvaro Morata chce do Atletico. Gotów na obniżkę zarobków

Chelsea goni rywali. Cenne zwycięstwo w Londynie