5
7
6

Puchar Włoch: pechowy dzień Polaków. Kontuzja Linettego, pudła Kownackiego

Polscy zawodnicy Sampdorii nie mieli szczęścia w 1/8 finału Pucharu Włoch. Zespół z Genui podejmował Milan i po dogrywce przegrał 0:2 (0:0). Spotkanie potoczyło się źle dla Karola Linettego, który doznał kontuzji i zagrał tylko 20 minut. Z kolei Dawid Kownacki nie wykorzystał szansy, jaką otrzymał od Marco Giampaolo w dogrywce.
Karol Linetty (fot. Getty Images)

Bednarek znów błysnął. Zagranie na wagę zwycięstwa

Spotkanie w Genui nie rozpieszczało kibiców. Brakowało szybkiego tempa, ładnych akcji, widowiskowej gry. Sporo było za to agresji i ostrej gry, co przełożyło się na kontuzje lewej kostki Karola Linettego. Polski pomocnik opuścił murawę już w 21. minucie.

Z biegiem czasu obraz gry się nie zmieniał – to Sampdoria miała nieznaczną przewagę, ale nie przełożyło się to na strzelanie goli. Po dziewięćdziesięciu minutach było 0:0, a o losach awansu do ćwierćfinału Pucharu Włoch miała rozstrzygnąć dogrywka i ewentualne rzuty karne.

Do drugich jednak nie doszło – w dogrywce Milan okazał się zespołem zdecydowanie lepszym, a o losach zwycięstwa i awansie do ćwierćfinału rozgrywek przesądził Patrick Cutrone, strzelec dwóch goli w dogrywce.

Sampdorii nie pomogło wejście na murawę Dawida Kownackiego. Polski napastnik pojawił się na boisku w 95. minucie, był aktywny, miał dobre sytuacje, ale gola nie strzelił. Blisko zdobycia bramki był na przykład w 98. minucie, wtedy jednak z kilku metrów i dosyć ostrego kąta przed bramką Pepe Reiny, trafił wprost w hiszpańskiego bramkarza.