tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Leonardo Balerdi za 17 milionów euro w Borussii Dortmund

Kolejny młody obrońca dołączy do Borussii Dortmund. Argentyńczyk Leonardo Balerdi opuścił zgrupowanie reprezentacji Argentyny do lat 20 i poleciał do Niemiec, by przejść testy medyczne przed transferem, na którym Boca Juniors zarobi 17 milionów euro.
Leonardo Balerdi (fot. Getty)

Ranking "Kickera": Łukasz Piszczek z "klasą ligową"

Co ciekawe, Balerdi ma nikłe doświadczenie w seniorskiej piłce. Dopiero w tym sezonie przebił się do pierwszego składu Boca i rozegrał na razie tylko pięć meczów. Dwukrotnie wystąpił też w kadrze Argentyny U20. Nie przeszkadza to jednak Borussii wydać na niego 17 mln euro.

Po przejściu testów i podpisaniu kontraktu Balerdi wróci do Chile na zgrupowanie kadry przed mistrzostwami Ameryki Południowej U20, które potrwają od 17 stycznia do 13 lutego. Chyba, że jego występy zablokuje Borussia, która woli, by nowy nabytek zgrywał sięz drużyną i nie ryzykował kontuzji.

Właśnie kontuzja jest powodem absencji podstawowego stopera, Manuela Akanjiego. Szwajcar ma 23 lata. Abdou Diallo, który przed tym sezonem przeszedł z Mainz – 22. Jest jeszcze 19-letni Dan-Axel Zagadou i teraz Balerdi. Lucien Favre stawia na młodość wśród stoperów. Jedynym bardziej doświadczonym jest Omer Toprak, ale akurat on jest ponoć na wylocie z klubu.