tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Australian Open: wszyscy triumfatorzy turnieju [lista zwycięzców – mężczyźni od 1905, kobiety od 1922 roku]

Australian Open to jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema. Zawody rozgrywane są od 1905 roku. Roy Emerson, Novak Djoković i Roger Federer wygrywali tu sześciokrotnie zawody singlistów. Z kolei wśród pań najczęściej triumfowała Margaret Court, bo aż 11 razy.
Trofeum Australian Open (fot. Getty)

Koniec wielkiej czwórki. Andy Murray ogłosił zakończenie kariery

Historia turnieju Australian Open sięga początków XX wieku. W 1905 roku po raz pierwszy zawody w singlu rozegrali mężczyźni, a w 1922 roku – rywalizację rozpoczęły kobiety.

Od pierwszej edycji aż do 1987 roku turniej odbywał się na kortach trawiastych, w 1988 dokonano zmiany nawierzchni na korty twarde. Mats Wilander to jedyny tenisista, który zwyciężył w turniejach na obu nawierzchniach.

Najwięcej turniejów do ery open (po 1968 roku zezwolono na grę profesjonalistów z amatorami w turniejach normalnego cyklu) wygrał wśród panów Australijczyk Roy Emerson (wygrana w 1961, 1963–1967). Jednak w ostatnich edycjach rekord ten wyrównali – Serb Novak Djoković (2008, 2011–2013, 2015–2016) i Szwajcar Roger Federer (2008, 2011–2013, 2015–2016).


Spośród pań niezrównana była Margaret Court (1960–1966, 1969–1971, 1973), choć aż siedem tytułów zdobyła przed erą open. Po 1968 roku w erze open najwięcej triumfów w Sutralian Open osiągnęła Amerykanka Serena Williams (2003, 2005, 2007, 2009, 2010, 2015, 2017).


Australian Open 2019 odbędzie się w dniach 14 – 27 stycznia na kortach w Melbourne.

Triumfatorzy Australian Open

Mężczyźni (od 1905 roku)

2018 Roger Federer (Szwajcaria) – Marin Cilić (Chorwacja) 6:2, 6:7(5), 6:3, 3:6, 6:1
2017 Roger Federer (Szwajcaria) – Rafael Nadal (Hiszpania) 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3
2016 Novak Djoković (Serbia) – Andy Murray (Wielka Brytania) 6:1, 7:5, 7:6(3)
2015 Novak Djoković (Serbia) – Andy Murray (Wielka Brytania) 7:6(5), 6:7(4), 6:3, 6:0
2014 Stan Wawrinka (Szwajcaria) – Rafael Nadal (Hiszpania) 6:3, 6:2, 3:6, 6:3
2013 Novak Djoković (Serbia) – Andy Murray (Wielka Brytania) 6:7(2), 7:6(3), 6:3, 6:2
2012 Novak Djoković (Serbia) – Rafael Nadal (Hiszpania) 5:7, 6:4, 6:2, 6:7(5), 7:5
2011 Novak Djoković (Serbia) – Andy Murray (Wielka Brytania) 6:4, 6:2, 6:3
2010 Roger Federer (Szwajcaria) – Andy Murray (Wielka Brytania) 6:3, 6:4, 7:6(11)
2009 Rafael Nadal (Hiszpania) – Roger Federer (Szwajcaria) 7:5, 3:6, 7:6(2), 3:6, 6:2
2008 Novak Djoković (Serbia) – Jo-Wilfried Tsonga (Francja) 4:6, 6:4, 6:3, 7:6(2)
2007 Roger Federer (Szwajcaria) – Fernando Gonzalez (Chile) 7:6(2), 6:4, 6:4
2006 Roger Federer (Szwajcaria) – Markos Baghdatis (Cypr) 5:7, 7:5, 6:0, 6:2
2005 Marat Safin (Rosja) – Lleyton Hewitt (Australia) 1:6, 6:3, 6:4, 6:4
2004 Roger Federer (Szwajcaria) – Marat Safin (Rosja) 7:6(3), 6:4, 6:2
2003 Andre Agassi (Stany Zjednoczone) – Rainer Schuettler (Niemcy) 6:2, 6:2, 6:1
2002 Thomas Johansson (Szwecja) – Marat Safin (Rosja) 3:6, 6:4, 6:4, 7:6(4)
2001 Andre Agassi (Stany Zjednoczone) – Arnaud Clement (Francja) 6:4, 6:2, 6:2
2000 Andre Agassi (Stany Zjednoczone) – Jewgienij Kafielnikow (Rosja) 3:6, 6:3, 6:2, 6:4
1999 Jewgienij Kafielnikow (Rosja) – Thomas Enqvist (Szwecja) 4:6, 6:0, 6:3, 7:6(1)
1998 Petr Korda (Czechy) – Marcelo Rios (Chile) 6:2, 6:2, 6:2
1997 Pete Sampras (Stany Zjednoczone) – Carlos Moya (Hiszpania) 6:2, 6:3, 6:3
1996 Boris Becker (Niemcy) – Michael Chang (Stany Zjednoczone) 6:2, 6:4, 2:6, 6:2
1995 Andre Agassi (Stany Zjednoczone) – Pete Sampras (Stany Zjednoczone) 4:6, 6:1, 7:6(6), 6:4
1994 Pete Sampras (Stany Zjednoczone) – Todd Martin (Stany Zjednoczone) 7:6(4), 6:4, 6:4
1993 Jim Courier (Stany Zjednoczone) – Stefan Edberg (Szwecja) 6:2, 6:1, 2:6, 7:5
1992 Jim Courier (Stany Zjednoczone) – Stefan Edberg (Szwecja) 6:3, 3:6, 6:4, 6:2
1991 Boris Becker (Niemcy) – Ivan Lendl (Czechosłowacja) 1:6, 6:4, 6:4, 6:4
1990 Ivan Lendl (Czechosłowacja) – Stefan Edberg (Szwecja) 4:6, 7:6(3), 5:2 krecz
1989 Ivan Lendl (Czechosłowacja) – Miloslav Mecir (Czechosłowacja) – 6:2, 6:2, 6:2
1988 Mats Wilander (Szwecja) – Pat Cash (Australia) 6:3, 6:7(3), 3:6, 6:1, 8:6
1987 Stefan Edberg (Szwecja) – Pat Cash (Australia) 6:3, 6:4, 3:6, 5:7, 6:3
1986 przywrócenie terminu rozgrywania Australian Open w styczniu spowodowała brak turnieju w roku 1986
1985 Stefan Edberg (Szwecja) – Mats Wilander (Szwecja) 6:4, 6:3, 6:3
1984 Mats Wilander (Szwecja) – Kevin Curren (RPA) 6:7(5), 6:4, 7:6(3), 6:2
1983 Mats Wilander (Szwecja) – Ivan Lendl (Czechosłowacja) 6:1, 6:4, 6:4

1982 Johan Kriek (RPA) – Steve Denton (Stany Zjednoczone) 6:3, 6:3, 6:2
1981 Johan Kriek (RPA) – Steve Denton (Stany Zjednoczone) 6:2, 7:6(1), 6:7(1), 6:4
1980 Brian Teacher (Stany Zjednoczone) – Kim Warwick (Australia) 7:5, 7:6(4), 6:3
1979 Guillermo Vilas (Argentyna) – John Sadri (Stany Zjednoczone) 7:6(4), 6:3, 6:2
1978 Guillermo Vilas (Argentyna) – John Marks (Australia) 6:4, 6:4, 3:6, 6:3
1977 Vitas Gerulaitis (Stany Zjednoczone) – John Lloyd (Wielka Brytania) 6:3, 7:6, 5:7, 3:6, 6:2 – zmiana terminu rozgrywania Australian Open ze stycznia na grudzień spowodowała 2 turnieje w roku 1977
1977 Roscoe Tanner (Stany Zjednoczone) – Guillermo Vilas (Argentyna) 6:3, 6:3, 6:3
1976 Mark Edmondson (Australia) – John Newcombe (Australia) 6:7, 6:3, 7:6, 6:1
1975 John Newcombe (Australia) – Jimmy Connors (Stany Zjednoczone) 7:5, 3:6, 6:4, 7:6(7)
1974 Jimmy Connors (Stany Zjednoczone) – Phil Dent (Australia) 7:6(7), 6:4, 4:6, 6:3
1973 John Newcombe (Australia) – Onny Parun (Nowa Zelandia) 6:3, 6:7, 7:5, 6:1
1972 Ken Rosewall (Australia) – Malcolm Anderson (Australia) 7:6(2), 6:3, 7:5
1971 Ken Rosewall (Australia) – Arthur Ashe (Stany Zjednoczone) 6:1, 7:5, 6:3
1970 Arthur Ashe (Stany Zjednoczone) – Dick Crealy (Australia) 6:4, 9:7, 6:2
1969 Rod Laver (Australia) – Andres Gimeno (Hiszpania) 6:3, 6:4, 7:5
1968 Bill Bowrey (Australia) – Juan Gisbert (Hiszpania) 7:5, 2:6, 9:7, 6:4
1967 Roy Emerson (Australia) – Arthur Ashe (Stany Zjednoczone) 6:4, 6:1, 6:4
1966 Roy Emerson (Australia) – Arthur Ashe (Stany Zjednoczone) 6:4, 6:8, 6:2, 6:3
1965 Roy Emerson (Australia) – Fred Stolle (Australia) 7:9, 2:6, 6:4, 7:5, 6:1
1964 Roy Emerson (Australia) – Fred Stolle (Australia) 6:3, 6:4, 6:2
1963 Roy Emerson (Australia) – Ken Fletcher (Australia) 6:3, 6:3, 6:1
1962 Rod Laver (Australia) – Roy Emerson (Australia) 8:6, 0:6, 6:4, 6:4
1961 Roy Emerson (Australia) – Rod Laver (Australia) 1:6, 6:3, 7:5, 6:4
1960 Rod Laver (Australia) – Neale Fraser (Australia) 5:7, 3:6, 6:3, 8:6, 8:6
1959 Alex Olmedo (Stany Zjednoczone) – Neale Fraser (Australia) 6:1, 6:2, 3:6, 6:3 1958 Ashley Cooper (Australia) – Malcolm Anderson (Australia) 7:5, 6:3, 6:4
1957 Ashley Cooper (Australia) – Neale Fraser (Australia) 6:3, 9:11, 6:4, 6:2
1956 Lew Hoad (Australia) – Ken Rosewall (Australia) 6:4, 3:6, 6:4, 7:5
1955 Ken Rosewall (Australia) – Lew Hoad (Australia) 9:7, 6:4, 6:4
1954 Mervyn Rose (Australia) – Rex Hartwig (Australia) 6:2, 0:6, 6:4, 6:2
1953 Ken Rosewall (Australia) – Mervyn Rose (Australia) 6:0, 6:3, 6:4
1952 Ken McGregor (Australia) – Frank Sedgman (Australia) 7:5, 12:10, 2:6, 6:2
1951 Dick Savitt (Stany Zjednoczone) – Ken McGregor (Australia) 6:3, 2:6, 6:3, 6:1
1950 Frank Sedgman (Australia) – Ken McGregor (Australia) 6:3, 6:4, 4:6, 6:1
1949 Frank Sedgman (Australia) – John Bromwich (Australia) 6:3, 6:2, 6:2
1948 Adrian Quist (Australia) – John Bromwich (Australia) 6:4, 3:6, 6:3, 2:6, 6:3
1947 Dinny Pails (Australia) – John Bromwich (Australia) 4:6, 6:4, 3:6, 7:5, 8:6
1946 John Bromwich (Australia) – Dinny Pails (Australia) 5:7, 6:3, 7:5, 3:6, 6:2
1941-45 przerwa wojenna: II wojna światowa

1940 Adrian Quist (Australia) – Jack Crawford (Australia) 6:3, 6:1, 6:2
1939 John Bromwich (Australia) – Adrian Quist (Australia) 6:4, 6:1, 6:3
1938 Don Budge (Stany Zjednoczone) – John Bromwich (Australia) 6:4, 6:2, 6:1
1937 Vivian McGrath (Australia) – John Bromwich (Australia) 6:3, 1:6, 6:0, 2:6, 6:1
1936 Adrian Quist (Australia) – Jack Crawford (Australia) 6:2, 6:3, 4:6, 3:6, 9:7
1935 Jack Crawford (Australia) – Fred Perry (Wielka Brytania) 2:6, 6:4, 6:4, 6:4
1934 Fred Perry (Wielka Brytania) – Jack Crawford (Australia) 6:3, 7:5, 6:1
1933 Jack Crawford (Australia) – Keith Gledhill (Stany Zjednoczone) 2:6, 7:5, 6:3, 6:2
1932 Jack Crawford (Australia) – Harry Hopman (Australia) 4:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:1
1931 Jack Crawford (Australia) – Harry Hopman (Australia) 6:4, 6:2, 2:6, 6:1
1930 Edgar Moon (Australia) – Harry Hopman (Australia) 6:3, 6:1, 6:3
1929 Colin Gregory (Wielka Brytania) – Richard Schlesinger (Australia) 6:2, 6:2, 5:7, 7:5
1928 Jean Borotra (Francja) – Jack Cummings (Australia) 6:4, 6:1, 4:6, 5:7, 6:3
1927 Gerald Patterson (Australia) – John Hawkes (Australia) 3:6, 6:4, 3:6, 18:16, 6:3
1926 John Hawkes (Australia) – James Willard (Australia) 6:1, 6:3, 6:1
1925 James Anderson (Australia) – Gerald Patterson (Australia) 11:9, 2:6, 6:2, 6:3
1924 James Anderson (Australia) – Richard Schlesinger (Australia) 6:3, 6:4, 3:6, 5:7, 6:3
1923 Pat O’Hara Wood (Australia) – Bert St. John (Australia) 6:1, 6:1, 6:3
1922James Anderson (Australia) – Gerald Patterson (Australia) 6:0, 3:6, 3:6, 6:3, 6:2
1921 Rhys Gemmell (Australia) – Alf Hedeman (Australia) 7:5, 6:1, 6:4
1920 Pat O’Hara Wood (Australia) – Ronald Thomas (Australia) 6:3, 4:6, 6:8, 6:1, 6:3
1919 Algernon Kingscote (Wielka Brytania) – Eric Pockley (Australia) 6:4, 6:0, 6:3
1916-18 przerwa wojenna: I wojna światowa
1915 Gordon Lowe (Wielka Brytania) – Horace Rice (Australia) 4:6, 6:1, 6:1, 6:4
1914 Arthur O’Hara Wood (Australia) – Gerald Patterson (Australia) 6:4, 6:3, 5:7, 6:1
1913 Ernie Parker (Australia) – Harry Parker (Nowa Zelandia) 2:6, 6:1, 6:3, 6:2
1912 James Parke (Wielka Brytania) – Alfred Beamish (Wielka Brytania) 3:6, 6:3, 1:6, 6:1, 7:5
1911 Norman Brookes (Australia) – Horace Rice (Australia) 6:1, 6:2, 6:3
1910 Rodney Heath (Australia) – Horace Rice (Australia) 6:4, 6:3, 6:2
1909 Anthony Wilding (Nowa Zelandia) – Ernie Parker (Australia) 6:1, 7:5, 6:2
1908 Fred Alexander (Stany Zjednoczone) – Alfred Dunlop (Australia) 3:6, 3:6, 6:0, 6:2, 6:3
1907 Horace Rice (Australia) – Harry Parker (Nowa Zelandia) 6:3, 6:4, 6:4
1906 Anthony Wilding (Nowa Zelandia) – Francis Fisher (Nowa Zelandia) 6:0, 6:4, 6:4
1905 Rodney Heath (Australia) – Albert Curtis (Australia) 4:6, 6:3, 6:4, 6:4

Kobiety (od 1922 roku)

2018 Caroline Wozniacki (Dania) – Simona Halep (Rumunia) 7:6(2), 3:6, 6:4

2017 Serena Williams (Stany Zjednoczone) – Venus Williams (Stany Zjednoczone) 6:4, 6:4
2016 Angelique Kerber (Niemcy) – Serena Williams (Stany Zjednoczone) 6:4, 3:6, 6:4
2015 Serena Williams (Stany Zjednoczone) – Maria Szarapowa (Rosja) 6:3, 7:6(5)
2014 Li Na (Chiny) – Dominika Cibulkova (Słowacja) 7:6(3), 6:0
2013 Wiktoria Azaranka (Białoruś) – Li Na (Chiny) 4:6, 6:4, 6:3
2012 Wiktoria Azaranka (Białoruś) – Maria Szarapowa (Rosja) 6:3, 6:0
2011 Kim Clijsters (Belgia) – Li Na (Chiny) 3:6, 6:3, 6:3
2010 Serena Williams (Stany Zjednoczone) – Justine Henin (Belgia) 6:4, 3:6, 6:2
2009 Serena Williams (Stany Zjednoczone) – Dinara Safina (Rosja) 6:0, 6:3
2008 Maria Szarapowa (Rosja) – Ana Ivanović (Serbia) 7:5, 6:3
2007 Serena Williams (Stany Zjednoczone) – Maria Szarapowa (Rosja) 6:1, 6:2
2006 Amelie Mauresmo (Francja) – Justine Henin-Hardenne (Belgia) 6:1, 2:0 krecz
2005 Serena Williams (Stany Zjednoczone) – Lindsay Davenport (Stany Zjednoczone) 2:6, 6:3, 6:0
2004 Justine Henin-Hardenne (Belgia) – Kim Clijsters (Belgia) 6:3, 4:6, 6:3
2003 Serena Williams (Stany Zjednoczone) – Venus Williams (Stany Zjednoczone) 7:6(4), 3:6, 6:4
2002 Jennifer Capriati (Stany Zjednoczone) – Martina Hingis (Szwajcaria) 4:6, 7:6(7), 6:2
2001 Jennifer Capriati (Stany Zjednoczone) – Martina Hingis (Szwajcaria) 6:4, 6:3
2000 Lindsay Davenport (Stany Zjednoczone) – Martina Hingis (Szwajcaria) 6:1, 7:5
1999 Martina Hingis (Szwajcaria) – Amelie Mauresmo (Francja) 6:2, 6:3
1998 Martina Hingis (Szwajcaria) – Conchita Martinez (Hiszpania) 6:3, 6:3
1997 Martina Hingis (Szwajcaria) – Mary Pierce (Francja) 6:2, 6:2
1996 Monica Seles (Stany Zjednoczone) – Anke Huber (Niemcy) 6:4, 6:1
1995 Mary Pierce (Francja) – Arantxa Sanchez Vicario (Hiszpania) 6:3, 6:2
1994 Steffi Graf (Niemcy) – Mary Pierce (Francja) 6:0, 6:2
1993 Monica Seles (Jugosławia) – Steffi Graf (Niemcy) 4:6, 6:3, 6:2
1992 Monica Seles (Jugosławia) – Mary Joe Fernandez (Stany Zjednoczone) 6:2, 6:3
1991 Monica Seles (Jugosławia) – Jana Novotna (Czechosłowacja) 5:7, 6:3, 6:1
1990 Steffi Graf (Niemcy) – Mary Joe Fernandez (Stany Zjednoczone) 6:3, 6:4
1989 Steffi Graf (Niemcy) – Helena Sukova (Czechosłowacja) 6:4, 6:4
1988 Steffi Graf (Niemcy) – Chris Evert (Stany Zjednoczone) 6:1, 7:6(3)
1987 Hana Mandlikova (Czechosłowacja) – Martina Navratilova (Stany Zjednoczone) 7:5, 7:6(1)
1986 przywrócenie terminu rozgrywania Australian Open w styczniu spowodowała brak turnieju w roku 1986
1985 Martina Navratilova (Stany Zjednoczone) – Chris Evert (Stany Zjednoczone) 6:2, 4:6, 6:2
1984 Chris Evert (Stany Zjednoczone) – Helena Sukova (Czechosłowacja) 6:7, 6:1, 6:3
1983 Martina Navratilova (Stany Zjednoczone) – Kathy Jordan (Stany Zjednoczone) 6:2, 7:6

1982 Chris Evert (Stany Zjednoczone) – Martina Navratilova (Stany Zjednoczone) 6:3, 2:6, 6:3
1981 Martina Navratilova (Czechosłowacja) – Chris Evert (Stany Zjednoczone) 6:7, 6:4, 7:5
1980 Hana Mandlikova (Czechosłowacja) – Wendy Turnbull (Australia) 6:0, 7:5
1979 Barbara Jordan (Stany Zjednoczone) – Sharon Walsh (Stany Zjednoczone) 6:3, 6:3
1978 Chris O’Neil (Australia) – Betsy Nagelsen (Stany Zjednoczone) 6:3, 7:6
1977 (grudzień) Evonne Goolagong (Australia) – Helen Gourlay Cawley (Australia) 6:3, 6:0 (zmiana terminu rozgrywania Australian Open ze stycznia na grudzień spowodowała 2 turnieje w roku 1977)
1977 Kerry Reid (Australia) – Dianne Balestrat (Australia) 7:5, 6:2
1976 Evonne Goolagong (Australia) – Renata Tomanova (Czechosłowacja) 6:2, 6:2
1975 Evonne Goolagong (Australia) – Martina Navratilova (Czechosłowacja) 6:3, 6:2
1974 Evonne Goolagong (Australia) – Chris Evert (Stany Zjednoczone) 7:6, 4:6, 6:0
1973 Margaret Smith Court (Australia) – Evonne Goolagong (Australia) 6:4, 7:5
1972 Virginia Wade (Wielka Brytania) – Evonne Goolagong (Australia) 6:4, 6:4
1971 Margaret Smith Court (Australia) – Evonne Goolagong (Australia) 2:6, 7:6, 7:5
1970 Margaret Smith Court (Australia) – Kerry Melville (Australia) 6:1, 6:3
1969 Margaret Smith Court (Australia) – Billie Jean King (Stany Zjednoczone) 6:4, 6:1
1968 Billie Jean King (Stany Zjednoczone) – Margaret Smith (Australia) 6:1, 6:2
1967 Nancy Richey (stany Zjednoczone) – Lesley Turner (Australia) 6:1, 6:4
1966 Margaret Smith (Australia) – Nancy Richey (Stany Zjednoczone) walkower
1965 Margaret Smith (Australia) – Brazylia Maria Bueno 5:7, 6:4, 5:2 krecz
1964 Margaret Smith (Australia) – Lesley Turner (Australia) 6:3, 6:2
1963 Margaret Smith (Australia) – Jan Lehane (Australia) 6:2, 6:2
1962 Margaret Smith (Australia) – Jan Lehane (Australia) 6:0, 6:2
1961 Margaret Smith (Australia) – Jan Lehane (Australia) 6:1, 6:4
1960 Margaret Smith (Australia) – Jan Lehane (Australia) 7:5, 6:2
1959 Mary Carter (Australia) – Renee Schuurman (RPA) 6:2, 6:3
1958 Angela Mortimer (Wielka Brytania) – Lorraine Coghlan (Australia) 6:3, 6:4
1957 Shirley Fry (Stany Zjednoczone) – Althea Gibson (Stany Zjednoczone) 6:3, 6:4

1956 Mary Carter (Australia) – Thelma Long (Australia) 3:6, 6:2, 9:7
1955 Beryl Penrose (Australia) – Thelma Long (Australia) 6:4, 6:3
1954 Thelma Long (Australia) – Jenny Staley (Australia) 6:3, 6:4
1953 Maureen Connolly (Australia) – Julie Sampson (Stany Zjednoczone) 6:3, 6:2
1952 Thelma Long (Australia) – Helen Angwin (Australia) 6:2, 6:3
1951 Nancye Wynne (Australia) – Thelma Long (Australia) 6:1, 7:5
1950 Louise Brough (Stany Zjednoczone) – Doris Hart (Stany Zjednoczone) 6:4, 3:6, 6:4
1949 Doris Hart (Stany Zjednoczone) – Nancye Wynne (Australia) 6:3, 6:4
1948 Nancye Wynne (Australia) – Marie Toomey (Australia) 6:3, 6:1
1947 Nancye Wynne (Australia) – Nell Hall Hopman (Australia) 6:3, 6:2
1946 Nancye Wynne (Australia) – Joyce Fitch (Australia) 6:4, 6:4
1941-45 przerwa wojenna: II wojna światowa
1940 Nancye Wynne (Australia) – Thelma Long (Australia) 5:7, 6:4, 6:0
1939 Emily Hood Westacott (Australia) – Nell Hall Hopman (Australia) 6:1, 6:2
1938 Dorothy Bundy (Stany Zjednoczone) – Dorothy Stevenson (Australia) 6:3, 6:2
1937 Nancye Wynne (Australia) – Emily Hood Westacott(Australia) 6:3, 5:7, 6:4
1936 Joan Hartigan (Australia) – Nancye Wynne (Australia) 6:4, 6:4
1935 Dorothy Round Little (Wielka Brytania) – Nancye Wynne (Australia) 6:4, 6:4
1934 Joan Hartigan (Australia) – Margaret Molesworth (Australia) 6:1, 6:4
1933 Joan Hartigan (Australia) – Coral McInnes Buttsworth (Australia) 6:4, 6:3
1932 Coral McInnes Buttsworth (Australia) – Kathleen Le Messurier (Australia) 9:7, 6:4
1931 Coral McInnes Buttsworth (Australia) – Marjorie Cox Crawford (Australia) 1:6, 6:3, 6:4
1930 Daphne Akhurst (Australia) – Sylvia Lance Harper (Australia) 10:8, 2:6, 7:5
1929 Daphne Akhurst (Australia) – Louise Bickerton (Australia) 6:1, 5:7, 6:2
1928 Daphne Akhurst (Australia) – Esna Boyd (Australia) 7:5, 6:2
1927 Esna Boyd (Australia) – Sylvia Lance Harper (Australia) 10:8, 2:6, 7:5
1926 Daphne Akhurst (Australia) – Esna Boyd (Australia) 6:1, 6:3
1925 Daphne Akhurst (Australia) – Esna Boyd (Australia) 1:6, 8:6, 6:4
1924 Sylvia Lance Harper (Australia) – Esna Boyd (Australia) 6:3, 3:6, 8:6
1923 Margaret Molesworth (Australia) – Esna Boyd (Australia) 6:1, 7:5
1922 Margaret Molesworth (Australia) – Esna Boyd (Australia) 6:3, 10:8

Prezydent Andrzej Duda odznaczył Agnieszkę Radwańską

podobne informacje

Australian Open. Każdego dnia inne miejsce – chiński zakątek

Steward odmówił Federerowi wejścia do szatni [WIDEO]

Australian Open: Novak Djoković awansował do 4. rundy

Australian Open: Łukasz Kubot w 3. rundzie