0
3
3

Kolejne zwycięstwo PSG, epizod Rafała Kurzawy

Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali na wyjeździe drużynę Rafała Kurzawy – Amiens 3:0 (0:0) w 20. kolejce Ligue 1. To było 16. ligowe zwycięstwo obrońców tytułu, którzy mimo dwóch zaległych spotkań z dużą przewagą prowadzą w tabeli.
Neymar (fot. PAP/EPA)

Fabregas zagra z Glikiem. Ważny transfer Monaco

Paryżanie w środę niespodziewanie odpadli z Pucharu Ligi po porażce na własnym stadionie z Guingamp 1:2. W sobotę wrócili na zwycięską ścieżkę, ale rywal długo stawiał zaciekły opór.

Goście prowadzenie objęli w 57. minucie, kiedy rzut karny na gola zamienił Urugwajczyk Edinson Cavani. W 70. podwyższył Kylian Mbappe, który z dorobkiem 14 goli otwiera klasyfikację strzelców Ligue 1, a w 79. wynik ustalił Brazylijczyk Marquinhos. Kurzawa pojawił się na boisku na sześć ostatnich minut.

W przerwie powiedziałem piłkarzom, że bardzo podobało mi się pierwsze 20 minut. Graliśmy dobrze i gole wydawały się kwestią czasu. Później brakowało nam agresywności, ale w drugiej połowie dokonaliśmy korekt i wygraliśmy – powiedział trener Paris Saint-Germain Thomas Tuchel.

W tabeli PSG ma 13 punktów przewagi nad Lille i w dodatku o dwa rozegrane mecz mniej od wicelidera. Amiens zajmuje 17. pozycję, tuż nad strefą spadkową. W niedzielę broniące się przed degradacją AS Monaco Kamila Glika na wyjeździe zagra z Olympique Marsylia.