tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Halowe MME hokeistów na trawie: Polska znów zagra w finale. Szansa na czwarte mistrzostwo z rzędu

Polscy hokeiści na trawie awansowali do finału halowych młodzieżowych (do lat 21) mistrzostw Europy w Wiedniu. W półfinale pokonali Szwajcarów 5:2 (1:2). W niedzielę o złoty medal zmierzą się z ekipą gospodarzy.
Polscy hokeiści na trawie zmierzą się w finale halowych młodzieżowych mistrzostw Europy z Austrią (fot. Getty)

Puchar Świata: Polska tuż za podium na zawodach w Heidenheim

Biało-czerwoni po raz czwarty z rzędu staną do walki o mistrzostwo Starego Kontynentu i po raz czwarty zagrają z Austriakami. Dwa lata temu polscy hokeiści wygrali 5:4, ale w 2013 i 2015 roku to rywale okazali się lepsi.

Polacy w przedpołudniowej sesji w ostatnim spotkaniu grupowym pokonali nieobliczalnych Turków 3:2 i zapewnili sobie pierwsze miejsce. Dzięki temu uniknęli w półfinale potyczki z gospodarzami turnieju, którzy z kompletem punktów wygrali grupę A.

Jak powiedział trener Jacek Adrian, o zwycięstwie w półfinale nad Szwajcarią zadecydowała dobra gra przede wszystkim w drugiej odsłonie.

– Pierwsza połowa była słabsza w naszym wykonaniu, zresztą obie drużyny grały dość zachowawczo. W drugiej nasza przewaga była już wyraźna i wykorzystywaliśmy wszystkie nadarzające się okazje. Jakoś dziwnie spokojny byłem o wynik. Byliśmy skuteczni z krótkich rogów - trzy z pięciu zamieniliśmy na bramki. Rywale właściwie mieli tylko jedną sytuację strzelecką – ocenił spotkanie szkoleniowiec.

Jego zdaniem, w finale spotkają się dwie równorzędne drużyny.

– Austriacy mają jedną indywidualność - Fabiana Unterkirchera, który przed rokiem z reprezentacją seniorów zdobył mistrzostwo świata. On robi różnice i musimy ograniczyć jego działania ofensywne. Bramkarzy mają słabszych i tu też upatruję naszej szansy – dodał Adrian.

Finał rozpocznie się w niedzielę o godz. 14.30. Wcześniej Włosi ze Szwajcarią zagrają o brązowy medal.

Wyniki:
półfinały

Polska - Szwajcaria 5:2 (1:2)
Bramki: dla Polski - Krystian Sudoł - trzy (7, 23-krótki róg, 37-krótki róg), Dominik Karulak (32-krótki róg), Maksymilian Koperski (40); dla Szwajcarii - Nick Schwehr - dwie (10, 20).

Austria - Włochy 5:1 (3:1)