tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jarosław Królewski o Wiśle Kraków: to misja bardziej społeczna

Misja ratunkowa Wisły Kraków trwa w najlepsze. Na jej czele stoi Jarosław Królewski, który zdradził kilka szczegółów sytuacji. – Wartość piłkarzy, którzy mogliby odejść to około pięć milionów euro – stwierdził w rozmowie z Kacprem Tomczykiem, dziennikarzem TVP Sport.
Jarosław Królewski odnowi Wisłę Kraków? "To bardziej misja społeczna"
Piłkarze Wisły Kraków (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Wisła Kraków szuka ratunku w... USA. "Bardzo ciężka sytuacja"

Jarosław Królewski, prezes firmy Synerise, o:

…pożyczce dla Wisły Kraków:
– To misja bardziej społeczna niż specyficzna, jeśli chodzi o ekonomiczne wyzwania. To coś bardzo ważnego dla polskiej piłki. Młodzi ludzie, którzy trenują w Wiśle są bardzo zakochani w tym klubie. Widzą w nim życie. Kibice i artyści, którzy są z tym zespołem od wielu lat mogą zobaczyć, że czterdziestomilionowy kraj ma osoby, które chcą podjąć wyzwanie.

…wartości piłkarzy:
– Wartość piłkarzy, którzy mogliby odejść to około pięć milionów euro. Chwilę temu było siedem-osiem milionów euro. W przyszłym tygodniu bylibyśmy w sytuacji, w której nie moglibyśmy odratować klubu.

...Błaszczykowskim
– On jest bardzo skromną osobą, ale myślę, że to jest moment, w którym daje to, co dla niego nigdy w życiu nie było ważne, czyli materializm, daje pieniądze. Ta lekcja powinna dać przykład nie tylko i wyłącznie piłkarzom i naszej lidze, ale innym przedsiębiorcom – że piłkarz, którego celem życiowym nie jest tylko zarabianie pieniędzy, ale bycie osobą zmotywowaną w kontekście rozwoju umiejętności, nie boi się ryzykować.

…inwestorach:
– Nie ma na takim etapie inwestorów, z którymi możemy powiedzieć, że jesteśmy w fazie negocjacji. Zainteresowanie oczywiście jest. W moim kręgu dość duże.

Wisła Kraków zmniejszy dług? Wspracie przekaże Jakub Błaszczykowski

podobne informacje

Ekstraklasa piłkarska: Wisła Kraków poleci na obóz do Turcji

Sparingowa porażka Wisły Kraków. Pierwszy mecz Błaszczykowskiego

Boniek: licencja Wisły Kraków na grę w Lotto Ekstraklasie zostanie odwieszona

Martin Kostal odchodzi z Wisły Kraków