Grali kadrowicze: Jan Bednarek i Arkadiusz Milik nadal w wysokiej formie

W ostatni weekend ze szczególną uwagą śledziliśmy występy polskich piłkarzy w ligach angielskich i w Pucharze Włoch. I mamy powody do zadowolenia. Wysoką formę potwierdzili m.in. Łukasz Fabiański, Jan Bednarek, Kamil Grosicki i Arkadiusz Milik.

Ranking: najlepsze występy polskich piłkarzy w 2018 roku

O stawkę nie grają za to jeszcze zespoły z Polski, Niemiec czy lig na wschodzie. Selekcjoner Jerzy Brzęczek wybrał się do Niemiec, na towarzyski Telekom Cup. Wygrał go Bayern Monachium, choć i w półfinale z Fortuną Duesseldorf, i w finale z Borussią Moenchengladbach remisował 0:0. W obu przypadkach był lepszy w karnych. Robert Lewandowski zagrał tylko w tym pierwszym spotkaniu, podobnie jak Marcin Kamiński.

Dobrą formę utrzymuje Arkadiusz Milik, który w starciu Pucharu Włoch z Sassuolo strzelił gola, zaliczył asystę i został wybrany piłkarzem meczu. Nawet na ławce nie znalazł się Piotr Zieliński. W dogrywce meczu z Milanem dwóch dobrych okazji nie wykorzystał Dawid Kownacki, a Karol Linetty doznał kontuzji i musiał opuścić boisko już po 20 minutach.

Lepszy weekend mają za sobą pomocnicy grający w Championship. Kamil Grosicki zaliczył asystę, Mateusz Klich rozegrał dobre zawody przeciw Derby i utrzymał pozycję lidera Championship. Tylko godzinę na murawie spędził Paweł Wszołek z QPR.

W Premier League po trzy punkty dopisali sobie Jan Bednarek (2:1 z Leicester) i Łukasz Fabiański (1:0 z Arsenalem). "Fabian" zaliczył kilka świetnych interwencji, ale nie miał bardzo dużo pracy. Setnie wynudził się za to Wojciech Szczęsny, który w starciu z Bologną nie musiał wykonać żadnej interwencji, więc "La Gazzetta dello Sport" postanowiła nie wystawiać mu oceny.

BRAMKARZE
Łukasz Fabiański (West Ham United)90 minut w meczu z Arsenalem (1:0), ocena SkySports: 7 (skala 1-10)
Łukasz Skorupski (Bologna) – na ławce w meczu z Juventusem (0:2)
Wojciech Szczęsny (Juventus)90 minut w meczu z Bologną (2:0), ocena "La Gazzetta dello Sport": bez oceny

OBROŃCY
Jan Bednarek (Southampton)90 minut w meczu z Evertonem (2:1), ocena Sky Sports: 8
Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) – nie grał z Milanem (0:2) z powodu kontuzji
Thiago Cionek (SPAL) – przerwa
Kamil Glik (AS Monaco)90 minut w meczu z Marsylią (1:1)
Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) – przerwa
Marcin Kamiński (Fortuna Duesseldorf) – przerwa
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – przerwa
Hubert Matynia (Pogoń Szczecin) – przerwa
Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) – 90 minut w meczu z Bristol City (1:2)
Rafał Pietrzak (Wisła Kraków) – przerwa

POMOCNICY
Jakub Błaszczykowski (bez klubu) – przerwa
Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok) – przerwa
Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – przerwa
Kamil Grosicki (Hull City) – 90 minut i asysta w meczu z Sheffield Wednesday (3:0)
Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – przerwa
Mateusz Klich (Leeds United) – 90 minut w meczu z Derby County (2:0)
Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) – przerwa
Damian Szymański (Achmat Grozny) – przerwa
Karol Linetty (Sampdoria) – po 21 minutach meczu z Milanem (0:2) zszedł z kontuzją, bez oceny
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – poza kadrą w meczu z Sassuolo (2:0)

NAPASTNICY
Adam Buksa (Pogoń Szczecin) – przerwa
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – przerwa
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – 90 minut, gol i asysta w meczu z Sassuolo (2:0), ocena "La Gazzetta dello Sport": 6,5
Krzysztof Piątek (Genoa CFC) – przerwa
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) – przerwa
Dawid Kownacki (Sampdoria) – wszedł w dogrywce, w 95. minucie meczu z Milanem (0:2), ocena "La Gazzetta dello Sport": 6