tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Formuła 1: Mick Schumacher zostanie kierowcą Scuderia Ferrari

Mick Schumacher, 19-letni syn siedmiokrotnego mistrza Formuły 1 Michaela Schumachera, w przyszłym sezonie może być kierowcą testowym Scuderia Ferrari. Jak informuje włoski "Sport Mediaset" warunki umowy zostały już ustalone, a podpis pod kontraktem jest formalnością.
Kimi Raikkonen i Mick Schumacher (fot. Getty Images)

Rajd Dakar: awaria Przygońskiego, Loeb wygrał etap

Schumacher od lat związany jest ze sportami motorowymi. Syn najbardziej utytułowanego zawodnika w historii F1 pnie się po kolejnych szczeblach kariery. W zeszłym sezonie wygrał klasyfikację generalną w europejskiej Formule 3.

Choć nadal ma ważną umowę z włoskim zespołem Prema Powerteam, w którym będzie rywalizował w przyszłym sezonie Formuły 2, coraz głośniej mówi się o jego drugiej funkcji. Według "Sport Mediaset" niemal pewne jest to, że 19-latek zostanie również testowym kierowcą Scuderia Ferrari w Formule 1.

Stajnia z Maranello skorzysta na tym, że wyścigi Formuły 1 i Formuły 2 zbiegać się będą w tych samych miejscach. Dzięki temu Schumacher jeżdżąc czynnie w drugiej serii będzie mógł także z bliska przyglądać się pracy za kierownicą bolidu F1 i brać udział w testach. "Sport Mediaset" spekuluje, że dołączy też do Akademii Ferrari, która zrzesza największe talenty w kontekście późniejszej jazdy w F1. W Akademii byli m.in. Charles Leclerc, Sergio Perez czy Lance Stroll.

Robert Kubica zdradził cel na nowy sezon Formuły 1. "To będzie trudniejsze niż powrót"

podobne informacje

Formuła 1: kalendarz i obsada zespołów na sezon 2019

F1: Williams pokaże barwy nowego bolidu. Robert Kubica gościem prezentacji

Formuła 1. Rich Energy Haas zaprezentował bolid VF-19

Formuła 1. FIA przedstawiła ostateczną listę startową na sezon 2019