tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Natalia Maliszewska o marcowych mistrzostwach świata: jedziemy tam po medal

Reprezentacja Polski w short tracku wróciła do kraju po bardzo udanych mistrzostwach Europy. Natalia Maliszewska, która w Dordrechcie wywalczyła dla Polski pierwszy w historii dyscypliny złoty medal, opowiedziała o swoich wrażeniach z imprezy. Mówiła także o przyszłości. – Zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby medal w jakimkolwiek kolorze przywieźć do domu, bo jedziemy tam po medal – stwierdziła w kontekście marcowych mistrzostw świata.
Maliszewska o złocie ME: zrobiłam to, co do mnie należało
Natalia Maliszewska (fot. Getty Images)

"Na szybszym lodzie Natalia otarłaby się o rekord świata"

Natalia Maliszewska o…

…złotym medalu mistrzostw Europy
To ogromny sukces. Ludzie mówią do mnie: jesteś mistrzynią Europy, jesteś mistrzynią Europy… A ja tak trzymam ten medal, no i… kurde, jestem mistrzynią Europy! Jest jeszcze parę miejsc, które mogę zdobyć wyżej, ale to jest ogromny sukces i kolejny historyczny medal.

…pracy, jaką wykonuje na treningach
Nie raz mówiłam o tym, jak ciężka była moja droga i do igrzysk i do mistrzostw świata i teraz przez cały sezon. Nie było łatwo, bo w naszej dyscyplinie nic nie jest łatwe. Potrzebuję teamu, z którym będę mogła trenować i to też dzięki tym ludziom, którzy stoją obok mnie mogę trzymać medal w ręce.

…biegu finałowym mistrzostw Europy
Zrobiłam to, co do mnie należało. "Przewiozłam" się pierwsze kółko, dziękując Holenderce, że mogłam się "przewieźć" przez moment. A potem zrobiłam to, co robiłam wcześniej – wyprzedziłam, bo umiem wyprzedzać, pojechałam szybko, bo 8,5 sekundy, czyli prawie moją maksymalną rundę i dowiozłam swoje miejsce blokując, bo na 500 metrów ostatnie kółko jest tylko i wyłącznie skupione na tym, żeby blokować pozycję, bo zawodniczki z tyłu tylko czają się na ten medal.

…spodziewanym sukcesie
To, że wracam i mogę trzymać te medale w ręce to jest niesamowite uczucie. Nie powiem, że się tego nie spodziewałam – wiedziałam, że zdobywając wicemistrzostwo świata nie będę jeździć gorzej. Ale kolor złoty jest niesamowity.

…porównaniu mistrzostwa Europy do wicemistrzostwa świata
Obydwa medale zdobyłam jako pierwsza w historii. Nie mogę ich porównywać.

…oczekiwaniach związanych z marcowymi mistrzostwami świata
Jadę zazwyczaj na zawody z takim założeniem, żeby zrobić to, co umiem zrobić najlepiej. Nie powiem, że przywiozę medal, bo tego nie wiem – nasza dyscyplina jest tak nieprzewidywalna, że wszystko się może zdarzyć. Zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby medal w jakimkolwiek kolorze przywieźć do domu, bo jedziemy tam po medal.

…tym, kogo może się obawiać na mistrzostwach świata
Siebie. Ja jestem mocna, a one boją się mnie.

Jakub Jaworski, trener siłowy reprezentacji Polski, o…

…o nadziejach przed mistrzostwami świata
Ja cały czas powtarzam, że short track jest tak losową dyscypliną, że trudno cokolwiek przewidzieć. W tym sezonie Natalia sprawuje się rewelacyjnie – zwłaszcza na swoim koronnym dystansie 500 metrów. Faktycznie to wszystko znaczy, że impreza docelowa w tym roku, czyli mistrzostwa świata może pójść bardzo ciekawie. Ale na to jak będzie musimy poczekać do marca.

…o biegu finałowym na mistrzostwach Europy
Bieg był bardzo trudny i emocjonujący. Natalia spisała się rewelacyjnie. Co warte zauważenia, co zauważyła Urszula Kamińska (mówiła o tym także w wywiadzie dla SPORT.TVP.PL – przyp. red.), Natalia po raz pierwszy wygrała finał, startując nie z pierwszej linii startowej, a z drugiej. To fajny aspekt tego, że Natalia poszerza swoje zdolności odnośnie tego, jak można wygrywać. Do tej pory widzieliśmy ją jadącą na pierwszej pozycji i starającą się jej bronić, natomiast teraz Natalia potrafi jechać za kimś na bardzo wysokiej prędkości, na bardzo wysokiej prędkości kogoś wyprzedzić i utrzymać pierwsze miejsce. Taktyki, które będą jej pozwalały na osiągnięcie wymarzonego celu, czyli zwycięstwa w każdym biegu, są coraz szersze.

Natalia Maliszewska o sobie: kurde dziewczyno, jesteś dobra!

podobne informacje

Natalia Maliszewska: Puchar Świata? To mi się nie udało. Ja to sobie wypracowałam

Natalia Maliszewska odpadła w półfinale i... zapewniła sobie Puchar Świata

Urszula Kamińska, trener Natalii Maliszewskiej: dla nas jest zwyciężczynią już teraz

Regulamin Pucharu Świata. Natalia Maliszewska nie jest jeszcze pewna triumfu?